fbpx
Strona głównaSensacjeObywatelskie zatrzymanie pijanego traktorzysty. Miał prawie 3 promile alkoholu

Obywatelskie zatrzymanie pijanego traktorzysty. Miał prawie 3 promile alkoholu

Wzorową postawą wykazał się mieszkaniec Wielkopolski, który uniemożliwił dalszą podróż nietrzeźwemu 59-latkowi, siedzącemu za kierownicą rolniczego ciągnika.

Do zdarzenia doszło 27 maja po godzinie 18. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Złotowie odebrał wówczas zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy traktora, a z relacji zgłaszającego wynikało, że ujął on podejrzanie zachowującego się właściciela Ursusa na wyjeździe ze Złotowa w kierunku Zakrzewa.

Niedługo później policjanci dotarli na miejsce. Ustalono, że świadek zauważył jak traktorzysta jedzie bardzo powoli, zjeżdżał na środek drogi, następnie do krawędzi jezdni, a wreszcie wyjechał na środek skrzyżowania i się zatrzymał. W tym momencie zgłaszający zareagował, podbiegł do siedzącego za kierownicą mężczyzny, unieruchomił pojazd, a o ujęciu nietrzeźwego poinformował mundurowych.

Jak się okazało, 59-latek miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu i wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi. Nie potrafił też wytłumaczyć swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]