Pijany kierowca w ciągniku z układem kierowniczym związanym… sznurkiem. To nie wszystko…

Również bez uprawnień do kierowania i niezarejestrowanym ciągnikiem bez przeglądu technicznego i ubezpieczenia OC poruszał się kierowca w gm. Serniki nieopodal Lubartowa w woj. lubelskim. 

Uwagę patrolujących teren policjantów lubartowskiej policji wzbudził ciągnik poruszający się co najmniej podejrzanie. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd; po badaniu alkomatem okazało się, że kierujący Ursusem C-330 35-letni traktorzysta ma 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Po dokładniejszych oględzinach pojazdu policjanci stwierdzili, że elementy jego układu kierowniczego połączone są… sznurkiem.

35-latek odpowie teraz przed sądem za kierowanie pod wpływem alkoholu (grozi mu za to wysoka grzywna i do 2 lat pozbawienia wolności). Ponadto kierujący za jazdę bez ubezpieczenia będzie musiał wpłacić na konto Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego 5 tys. zł. Funkcjonariusze obecnie ustalają pochodzenie przewożonego przez kierowcę drzewa.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

fot. lubelska.policja.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności