Nowości od CLAAS

Firma CLAAS prezentuje swoje nowości. A wśród nich, między innymi, nowe kombajny Lexion 700, prasy Quadrant 5200/4200, kosiarki dyskowe CLAAS Disco oraz przyrządy żniwne Vario, Cerio i Max Flex

Kombajny Lexion 700
Lexion jest najpotężniejszym kombajnem zbożowym już od 20 lat. Jego dalszy rozwój skupia się na szczegółach, które zapewniają wyższą wydajność, niezawodność działania, skuteczność i komfort kierowcy. W nowym modelu udoskonalono więc układ czyszczenia, oddzielania, rozdrabniacz słomy oraz elektronikę.

Prasy Quadrant 5200/4200
Do tej pory rozmiar beli 120×70 cm były dostępne w CLAAS Quadrant 3200 i 2200. Obie prasy kostkujące zostały całkowicie zmienione. Firma CLAAS dopasowała swój najstarszy patent do nowych pras Quadrant 5200 i 4200. Przy rozwoju modelu 5200 zwrócono uwagę na wydajność, gęstość beli i komfort operatora. Z kolei Quadrant 4200 charakteryzuje się nowym supłaczem z różnymi wariantami oraz nowym wyglądem.

Kosiarki dyskowe CLAAS Disco
CLAAS zaprezentował największy na rynku zawieszany zestaw koszący z kondycjonerem. Nowa kosiarka Disco 1100 C/RC Business osiąga maksymalną szerokość roboczą do 10,70 m. Oprócz tego na sezon 2016, firma CLAAS wprowadzi  dziewięć nowych kosiarek montowanych z przodu i z tyłu ciągnika o szerokości roboczej od 2,60 do 3,40 m. To sprawia, że firma CLAAS oferuje profesjonalną technologię dla mniejszych gospodarstw i wprowadza nową belkę tnącą Max Cut w prawie wszystkich modelach kosiarki Disco.

Nowe przyrządy żniwne Vario, Cerio i Max Flex
Wraz z nowym Max Flex, Vario i Cerio, CLAAS prezentuje swoje innowacje w przyrządach żniwnych. Dla przyrządów żniwnych o szerokości roboczej 10,50 m i 12,30 m CLAAS oferuje nowy wózek 2-osiowy, wyposażony w układ jezdny ze skrętną osią tylną.  

2-osiowy wózek transportowy z tylną osią skrętną
Dla przyrządów żniwnych z szerokością roboczą 10,50 m oraz 12,30 m, CLAAS wprowadził nową podwójną oś transportową z tylną osią skrętną, który charakteryzuje się ulepszoną właściwością trakcyjnyną oraz stabilną jazdą na zakrętach. Oś przednia może dostosować się do nierównego terenu. Odpowiednio adaptując wózek, można na nim transportować przyrządy Sunspeed, Conspeed i Conspeed Linear Dla przyrządów wyposażonych w kosy do rzepaku, wózek ma miejsce na kosy. Wózek transportowy może poruszać się 25 km/h oraz 40 km/h, może zostać zamówiony z hamulcami lub bez hamulców, z krótkim lub długim dyszlem. Opcjonalnie dostępne jest również koło zapasowe, światło ostrzegawcze, oświetlenie LED i oświetlenie obrysowe.  
Renata Struzik, źródło: CLAAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności