fbpx
Strona głównaPozostałeNowa hala Joskin Polska Sp. z o.o.

Nowa hala Joskin Polska Sp. z o.o.

Od powstania w 1999 r., Joskin Polska zajmuje kluczową pozycję w rozwoju działalności całej grupy Joskin na Wschodzie. Polska część obrotów związanych z eksportem sprzętu Joskin w 2006 r. wyniosła niemal 10%.

Aby sprostać takiemu zapotrzebowaniu ukończono właśnie realizację projektu nowej hali o pow. 5.500 m2 w siedzibie Joskin Polska. Została ona zbudowana specjalnie, aby zwiększyć dział montażu i logistyki. Hala ta powiększa zadaszoną powierzchnię zakładu do 16.500 m2. Poprzednio montaż ograniczała się do 1.000 m2. Było to zbyt mało, by umożliwić montaż przyczep do przewozu bydła, kosiarek, wywrotek EX i wozów asenizacyjnych (ok. 350 beczkowozów w 2006 r.). Jednym z założeń budowy hali było usunięcie tych ograniczeń i skupienie całości montażu w jednym miejscu. Dwa inne założenia to umieszczenie tam logistyki, a przy okazji rozluźnienie spawalni. Pozwala ona również na zwiększenie produkcji wozów asenizacyjnych, aby zaspokoić rosnące potrzeby klientów. Są oni często skazani na dłuższe terminy oczekiwania niż u konkurencji. Hala ta pozwoli firmie Joskin Polska zwiększyć produkcję podzespołów dla fabryk w Soumagne i w Bourges (w środkowej Francji).

Poza rozbudową zakładu zwiększyła się również liczba pracowników. W rezultacie w ciągu kilku miesięcy stan zatrudnienia z 450 osób wzrósł do ponad 500 w całej grupie Joskin. Te inwestycje z pewnością pozwolą jeszcze bardziej wzmocnić markę na Wschodzie.

źródło: Łukasz Janczewski
Joskin Polska Sp. z o.o.
opr. MS

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.