fbpx

Nowa hala Joskin Polska Sp. z o.o.

Od powstania w 1999 r., Joskin Polska zajmuje kluczową pozycję w rozwoju działalności całej grupy Joskin na Wschodzie. Polska część obrotów związanych z eksportem sprzętu Joskin w 2006 r. wyniosła niemal 10%.

Aby sprostać takiemu zapotrzebowaniu ukończono właśnie realizację projektu nowej hali o pow. 5.500 m2 w siedzibie Joskin Polska. Została ona zbudowana specjalnie, aby zwiększyć dział montażu i logistyki. Hala ta powiększa zadaszoną powierzchnię zakładu do 16.500 m2. Poprzednio montaż ograniczała się do 1.000 m2. Było to zbyt mało, by umożliwić montaż przyczep do przewozu bydła, kosiarek, wywrotek EX i wozów asenizacyjnych (ok. 350 beczkowozów w 2006 r.). Jednym z założeń budowy hali było usunięcie tych ograniczeń i skupienie całości montażu w jednym miejscu. Dwa inne założenia to umieszczenie tam logistyki, a przy okazji rozluźnienie spawalni. Pozwala ona również na zwiększenie produkcji wozów asenizacyjnych, aby zaspokoić rosnące potrzeby klientów. Są oni często skazani na dłuższe terminy oczekiwania niż u konkurencji. Hala ta pozwoli firmie Joskin Polska zwiększyć produkcję podzespołów dla fabryk w Soumagne i w Bourges (w środkowej Francji).

Poza rozbudową zakładu zwiększyła się również liczba pracowników. W rezultacie w ciągu kilku miesięcy stan zatrudnienia z 450 osób wzrósł do ponad 500 w całej grupie Joskin. Te inwestycje z pewnością pozwolą jeszcze bardziej wzmocnić markę na Wschodzie.

źródło: Łukasz Janczewski
Joskin Polska Sp. z o.o.
opr. MS

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.