fbpx
Strona głównaWiadomościNorki w Polsce będą badane na obecność koronawirusa

Norki w Polsce będą badane na obecność koronawirusa

Taką informację podało we wtorek Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jest to reakcja na sytuację w Danii, gdzie zmutowany koronawirus SARS-CoV-2 zaatakował te zwierzęta.

Początkowo w tym skandynawskim państwie planowano wybić ok. 15 mln tych zwierząt, jednak, jak się okazało, decyzja rządu była wydana bez podstaw prawnych i może co najwyżej funkcjonować jako zalecenie.

Jak informuje nasz resort rolnictwa, obecnie podejmowane są kroki mające na celu zbadanie, czy wirus występuje u norek w Polsce; w tym celu zostały już złożone dyspozycje dla głównego lekarza weterynarii.

Minister Grzegorz Puda zaapelował również do właścicieli ferm, aby zwrócili szczególną uwagę na stan zdrowia zwierząt i zgłaszali wszelkie niepokojące przypadki.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.