fbpx
Strona głównaTechnikaAktualnościNew Holland i Case IH przedstawiają elektryczne ciągniki o mocy 75 KM....

New Holland i Case IH przedstawiają elektryczne ciągniki o mocy 75 KM. Sprzedaż rusza w przyszłym roku

Podczas niedawnego Farm Progress Show w USA koncern CNH, czyli właściciel marek New Holland i Case IH zaprezentował elektryczne ciągniki zasilane akumulatorowo o mocy 55 kW (75 KM), które bazują na modelach T4S i Farmall A.

W przeciwieństwie do elektrycznych ciągników kompaktowych firm Farmtrac i Kubota, Case IH Farmall 75C Electric i New Holland T4 Electric Power to pełnowymiarowe maszyny z kabiną i wyposażeniem, jakie posiadają ciągniki napędzany silnikiem wysokoprężnym o porównywalnej mocy.

Nowe modele stanowią zwieńczenie umowy licencyjnej na wyłączność CNH Industrial z Monarch Tractor, amerykańskim start-upem założonym w 2019 roku w celu opracowania ciągnika elektrycznego o funkcjach autonomicznych.

Monarch sprzedaje obecnie w USA swój otwarty platformowy Mk-V o mocy 50 kW (70 KM) oparty na podwoziu innego producenta, ale maszyny CNH korzystają z istniejącej platformy Farmall z wbudowaną technologią Monarch.

Napęd na cztery koła, sprawdzona przekładnia 12×12 z elektrycznym nawrotem mocy, wiele zdalnych zaworów hydraulicznych montowanych z tyłu i pośrodku oraz pełnowymiarowa kabina to elementy charakteryzujące te nowe maszyny.

W rezultacie nowe modele Case IH i New Holland można łatwo pomylić z ciągnikami napędzanymi silnikiem Diesla – gdyby nie gniazdka do ładowania i zasilania elektronarzędziami znajdujące się po lewej stronie kabiny.

Pod maską znajduje się teraz akumulator litowy o maksymalnej pojemności 110 kWh i pojemności użytkowej 95 kWh, generujący 55 kW (75 KM) oraz 48 kW (65 KM) dostępne na WOM. Minusem może być z pewnością średni czas pracy na jednym ładowaniu szacowany, który jest na zaledwie cztery godziny, w zależności od obsługiwanych zastosowań.

Jednak inżynierowie New Holland uważają, że wystarczy to do mniej wymagających prac w ogrodzie i na polu w gospodarstwach rolnych oraz w ogrodnictwie, zwłaszcza jeśli można uzupełnić zapasy w południe pomiędzy rutynowymi obowiązkami. Dodają jednak, że w przypadku najlżejszych zadań czas pracy może wydłużyć się nawet do ośmiu godzin.

Koncern CNH chce rozpocząć sprzedaż już na początku przyszłego roku i maszyny mają być dostępne u wybranych dealerów w USA.

źródło: CNH

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.