Monitoring agrofagów już dostępny

Firma Syngenta uruchomiła system monitoringu chorób i szkodników – Infopole. Jest to cenne narzędzie wspomagające podejmowanie decyzji w ochronie roślin.

Aby skorzystać z darmowej aplikacji mobilnej Infopole wystarczy ją pobrać na urządzenie mobilne, wybrać lokalizację, dla której chcemy otrzymywać komunikaty i gotowe.
Informacje o zagrożeniu spływają z 24 punktów pomiarowych, równomiernie rozmieszczonych na terenie całej Polski, a publikowane w każdy piątek komunikaty wyróżnia najszybszy czas przepływu danych z punktów monitoringu do momentu publikacji na stronie www.syngenta.pl.

System monitoringu od 10-ciu lat tworzą eksperci firmy Syngenta, którzy podczas okresu wegetacji monitorują warunki atmosferyczne, obserwują uprawy, odnotowują występowanie oraz stopień nasilenia szkodników i chorób.
Dzięki aplikacji mobilnej Infopole w szybki i precyzyjny sposób otrzymamy informacje o stopniu zagrożenia uprawy, zalecanym terminie wykonania zabiegu, sugestie optymalnego doboru preparatu, a także jego dawkę. Dzięki tej aplikacji uwzględniane są również aktualne fazy rozwojowe upraw dla wybranej lokalizacji na terenie Polski.

Agata Mówińska / źródło: Syngenta