fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychMołdawsy rolnicy rozpoczęli kolejny strajk przeciwko importowi z Ukrainy

Mołdawsy rolnicy rozpoczęli kolejny strajk przeciwko importowi z Ukrainy

Mołdawscy rolnicy nie są zadowoleni z dotychczasowych rozwiązań zaproponowanych przez tamtejszy rząd. Dlatego wznowili protesty domagając się wprowadzenia zakazu importu pszenicy, rzepaku, kukurydzy i słonecznika.

To nie pierwsze demonstracje mołdawskich rolników związane z importem z Ukrainy. Dotychczasowe wystąpienia mołdawski rząd starał się uspokoić zwrotem podatku akcyzowego za paliwo rolnicze, dopłatami do nawozów oraz środków ochrony roślin.

To jednak nie wystarczyło. Poza wymienionym już zakazem importu, mołdawscy rolnicy domagają się zobowiązania, że przez port w Giurgiulesti od 1 lipca do końca roku będzie eksportowane tylko i wyłącznie mołdawskie ziarno. Chcą oni także rekompensat za utracone dochody w związku z importem z Ukrainy.

Warto przypomnieć, że niepokoje w dalszym ciągu mają miejsce także w Polsce. Wczoraj rolnicy protestowali we Wrocławiu.

– 9 czerwca rolnicy z powiatów strzelińskiego i ząbkowickiego otrzymali informację, że do elewatora w Strzelinie wjechało 40 wagonów ukraińskiej kukurydzy z Medyki bez żadnej kontroli, bez obstawy – mówił podczas wydarzenia Paweł Mazur z Dolnośląskiej Izby Rolniczej.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.