fbpx
Strona głównaPozostałeModernizacja gospodarstw

Modernizacja gospodarstw

Do 6 marca br. ponad 1100 rolników otrzymało z ARiMR pieniądze na Modernizację gospodarstw rolnych”, a z ponad 10,3 tys. rolników Agencja podpisała umowy o przyznaniu takiej pomocy finansowej. Jest to ponad 67% wszystkich rolników, których wnioski złożone w 2007 r. zostały przez Agencję pozytywnie zweryfikowane i potwierdzili oni gotowość realizowania inwestycji zapisanej w tzw. biznesplanie. N”

Najszybciej podpisywano umowy z tymi rolnikami, którzy nie zmienili niczego w swoich planach finansowych czy też w zestawieniach rzeczowo-finansowych oraz z tymi, którzy stawili się niezwłocznie na wezwanie ARiMR w celu złożenia niezbędnych wyjaśnień. Ci, którzy skorzystali z możliwości zmiany rodzaju inwestycji musieli poczekać nawet cztery miesiące na ponowne rozpatrzenie wniosków. Dotychczas z takiej opcji skorzystało dokładnie 3809 rolników.
Kontrole prowadzone przez Agencję wykazały, że większość wniosków z powodu pośpiechu przy ich składaniu zawierała liczne braki i błędy, które trzeba poprawić. By nie wydłużało się to zbytnio, Agencja zaapelowała do tych wnioskodawców z prośbą o szybkie uzupełnienie złożonych wniosków lub dostarczenie brakujących załączników” – powiedział redakcji rzecznik prasowy ARiMR.

Tylko w lutym Agencja podpisała łącznie w skali całego kraju ponad 4200 umów o przyznanie wparcia na modernizację gospodarstw rolnych, podczas gdy w styczniu podpisano ponad 2200 takich umów, a w grudniu 2008 r. – ponad 1600. Rolnicy, którzy zrealizowali w całości lub w części inwestycje założone w tzw. biznesplanie, złożyli już do ARiMR 3560 wniosków o płatność, czyli o przelanie pieniędzy na ich konta bankowe. Złożone do tej pory wnioski o płatność opiewają na kwotę przekraczającą 380 mln zł, a prawie 119 mln zł trafiło już na konta bankowe ponad 1,1 tys. rolników.

W związku z tym, że bardzo wielu rolników jest jeszcze zainteresowanych otrzymaniem wsparcia na “Modernizację gospodarstw rolnych”, Ministerstwo Rolnictwa i ARiMR planują niebawem ogłoszenie kolejnego naboru wniosków na to “działanie”.
<br.Na działanie "Modernizacja gospodarstw rolnych" przewidziano w całym okresie programowania PROW 2007-2013 ponad 1,779 mld euro.

opr. MS/Wrp.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.