Modernizacja gospodarstw

Do 6 marca br. ponad 1100 rolników otrzymało z ARiMR pieniądze na Modernizację gospodarstw rolnych”, a z ponad 10,3 tys. rolników Agencja podpisała umowy o przyznaniu takiej pomocy finansowej. Jest to ponad 67% wszystkich rolników, których wnioski złożone w 2007 r. zostały przez Agencję pozytywnie zweryfikowane i potwierdzili oni gotowość realizowania inwestycji zapisanej w tzw. biznesplanie. N”

Najszybciej podpisywano umowy z tymi rolnikami, którzy nie zmienili niczego w swoich planach finansowych czy też w zestawieniach rzeczowo-finansowych oraz z tymi, którzy stawili się niezwłocznie na wezwanie ARiMR w celu złożenia niezbędnych wyjaśnień. Ci, którzy skorzystali z możliwości zmiany rodzaju inwestycji musieli poczekać nawet cztery miesiące na ponowne rozpatrzenie wniosków. Dotychczas z takiej opcji skorzystało dokładnie 3809 rolników.
Kontrole prowadzone przez Agencję wykazały, że większość wniosków z powodu pośpiechu przy ich składaniu zawierała liczne braki i błędy, które trzeba poprawić. By nie wydłużało się to zbytnio, Agencja zaapelowała do tych wnioskodawców z prośbą o szybkie uzupełnienie złożonych wniosków lub dostarczenie brakujących załączników” – powiedział redakcji rzecznik prasowy ARiMR.

Tylko w lutym Agencja podpisała łącznie w skali całego kraju ponad 4200 umów o przyznanie wparcia na modernizację gospodarstw rolnych, podczas gdy w styczniu podpisano ponad 2200 takich umów, a w grudniu 2008 r. – ponad 1600. Rolnicy, którzy zrealizowali w całości lub w części inwestycje założone w tzw. biznesplanie, złożyli już do ARiMR 3560 wniosków o płatność, czyli o przelanie pieniędzy na ich konta bankowe. Złożone do tej pory wnioski o płatność opiewają na kwotę przekraczającą 380 mln zł, a prawie 119 mln zł trafiło już na konta bankowe ponad 1,1 tys. rolników.

W związku z tym, że bardzo wielu rolników jest jeszcze zainteresowanych otrzymaniem wsparcia na “Modernizację gospodarstw rolnych”, Ministerstwo Rolnictwa i ARiMR planują niebawem ogłoszenie kolejnego naboru wniosków na to “działanie”.
<br.Na działanie "Modernizacja gospodarstw rolnych" przewidziano w całym okresie programowania PROW 2007-2013 ponad 1,779 mld euro.

opr. MS/Wrp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności