MLEKPOL największą spółdzielnią mleczarską w Europie Środkowo – Wschodniej

Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL zajęła 181 miejsce wśród 500 największych przedsiębiorstw Europy Środkowo-Wschodniej. Jest to najwyżej sklasyfikowana firma z branży mleczarskiej ze wszystkich krajów w tej części Europy.

Jak udało się nam dowiedzieć tak wysoką pozycję SM MLEKPOL zapewniła sobie dzięki 846 mln euro obrotu w 2014 roku oraz 12,1% wzrostu w stosunku do roku 2013. Analizą objęto również takie pozycje, jak: liczba pracowników, zysk netto oraz zmiany tych pozycji w relacji 2014 – 2013.
Coface, międzynarodowy ubezpieczyciel należności, już po raz dziesiąty przygotował badanie 500 największych firm w Europie Środkowej i Wschodniej. Dane dotyczące przedsiębiorstw pozyskiwane i weryfikowane były ekspertów Coface bezpośrednio w 12 krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

SM MLEKPOL z Grajewa w województwie podlaskim jest największą polską spółdzielnią mleczarską oraz jednym z dwudziestu największych przetwórców nabiału w Europie. Co roku skupuje i przerabia ponad miliard dwieście milionów litrów mleka, którą do 11 zakładów spółdzielni dostarcza około 14 tysięcy rolników. MLEKPOL znany jest zarówno w Polsce jak i na świecie z wyrobów pod markami Łaciate, Milko i Mazurski Smak.
Obi oba