Mleczarnie na liście 500 “Rzeczpospolitej”

Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL awansowała o trzy oczka na Liście 500 Rzeczpospolitej”. Dziennik po raz 11 opublikował listę największych polskich firm w oparciu o wyniki finansowe przedsiębiorstw. Po za Mlekpolem, na liścieRz”” znalazły cztery inne mleczarnie. N”

Na tegorocznej liście spółdzielnia MLEKPOL uplasowała się najwyżej spośród firm mleczarskich – na 141 pozycji. W 2008 roku spółdzielnia odnotowała przychód ze sprzedaży w wysokości 1 mld 936 mln zł.

Poza MLEKPOLem na Liście 500 Rzeczpospolitej” znalazły się inne firmy mleczarskie: Danone (177 pozycja), SM Mlekovita (188), OSM Łowicz (339) oraz OSM Piątnica (488).

Trzy pierwsze miejsca na liście zajęły: PGE Polska Grupa Energetyczna, Telekomunikacja Polska oraz PZU.

MLEKPOL to lider polskiej branży mleczarskiej. Skupuje i przerabia największą w kraju ilość mleka. W 2008 roku spółdzielnia skupiła ponad 1,1 mld litrów surowca. W skład MLEKPOLU wchodzi 12 zakładów, z czego 7 usytuowanych jest na Podlasiu. Spółdzielnia zatrudnia ponad 2500 osób, a surowiec skupuje od 15 tysięcy rolników. MLEKPOL to polski potentat w produkcji mleka UHT – posiada 35% udział w rynku.

opr. i foto: MS/Wrp.pl
źródło: FIRST COMMUNICATIONS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności