fbpx
Strona głównaPozostałeMinister Sawicki mediatorem

Minister Sawicki mediatorem

W dniu 6 sierpnia w siedzibie resortu rolnictwa odbyło się spotkanie producentów i przetwórców owoców z minister Markiem Sawickim. Spotkanie to było kontynuacją rozmów prowadzonych 28 lipca br., a główny tematem była opłacalność produkcji oraz możliwość stworzenia wzoru umowy kontraktacyjnej satysfakcjonującej zarówno przetwórców, jak i producentów.

Obie strony wyraziły zgodę na umieszczenie w projekcie umowy ceny minimalnej i maksymalnej zakupu owoców. Ustalono, że zostanie powołana grupa robocza, która wypracuje projekt umowy kontraktacyjnej. Minister Marek Sawicki zaproponował wprowadzenie do umowy możliwości zaliczkowania zakupu w taki sposób, aby rolnicy mogli częściowo korzystać z wypracowanej wartości dodanej, ale jednocześnie ponosili część ryzyka wynikającego z wahań rynkowych.
– Bez wzajemnego zaufania nie będzie dobrej współpracy – powiedział minister i dodał, że do tej propozycji obie strony trzeba jeszcze przekonać.

MS/Wrp.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.