Minister Sawicki mediatorem

W dniu 6 sierpnia w siedzibie resortu rolnictwa odbyło się spotkanie producentów i przetwórców owoców z minister Markiem Sawickim. Spotkanie to było kontynuacją rozmów prowadzonych 28 lipca br., a główny tematem była opłacalność produkcji oraz możliwość stworzenia wzoru umowy kontraktacyjnej satysfakcjonującej zarówno przetwórców, jak i producentów.

Obie strony wyraziły zgodę na umieszczenie w projekcie umowy ceny minimalnej i maksymalnej zakupu owoców. Ustalono, że zostanie powołana grupa robocza, która wypracuje projekt umowy kontraktacyjnej. Minister Marek Sawicki zaproponował wprowadzenie do umowy możliwości zaliczkowania zakupu w taki sposób, aby rolnicy mogli częściowo korzystać z wypracowanej wartości dodanej, ale jednocześnie ponosili część ryzyka wynikającego z wahań rynkowych.
– Bez wzajemnego zaufania nie będzie dobrej współpracy – powiedział minister i dodał, że do tej propozycji obie strony trzeba jeszcze przekonać.

MS/Wrp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności