fbpx
Strona głównaSensacjeMiłośnicy motocrossu zniszczyli uprawy. Rolnik wyznaczył nagrodę za ich wskazanie

Miłośnicy motocrossu zniszczyli uprawy. Rolnik wyznaczył nagrodę za ich wskazanie

1000 zł nagrody oraz pełną anonimowość gwarantuje rolnik z podkarpackiej Korczyny za ujawnienie danych personalnych osób, które rozjeżdżają pojazdami terenowymi jego pola.

Pan Andrzej Urbanek, bo o niego chodzi, swój apel w tej sprawie zamieścił niedawno na TikToku.

– Od dłuższego czasu mamy problem z ludźmi, którzy niszczą nasze plantacje. Jeżdżą autami terenowymi, crossami. Dziś miałem sytuację, gdy próbowałem złapać dwóch crossowców, których widać na nagraniu i uszkodziłem auto dostawcze, próbując ich zatrzymać. Proszę o informacje na ich temat – powiedział rolnik z Korczyny (bez problemu można go znaleźć na Facebooku i w ten sposób przekazać wiadomość).

korczyna motocross
fot. TikTok/Andrzej Urbanek

Zgodnie z art. 156 Kodeksu wykroczeń osoba niszcząca zasiewy podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany. Wandale muszą jednak liczyć się także z tym, że za wyrządzone szkody będą musieli rolnikowi zapłacić odszkodowanie.

Paweł Palica

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.