fbpx
Strona głównaSensacjeMiłośnicy motocrossu zniszczyli uprawy. Rolnik wyznaczył nagrodę za ich wskazanie

Miłośnicy motocrossu zniszczyli uprawy. Rolnik wyznaczył nagrodę za ich wskazanie

1000 zł nagrody oraz pełną anonimowość gwarantuje rolnik z podkarpackiej Korczyny za ujawnienie danych personalnych osób, które rozjeżdżają pojazdami terenowymi jego pola.

Pan Andrzej Urbanek, bo o niego chodzi, swój apel w tej sprawie zamieścił niedawno na TikToku.

– Od dłuższego czasu mamy problem z ludźmi, którzy niszczą nasze plantacje. Jeżdżą autami terenowymi, crossami. Dziś miałem sytuację, gdy próbowałem złapać dwóch crossowców, których widać na nagraniu i uszkodziłem auto dostawcze, próbując ich zatrzymać. Proszę o informacje na ich temat – powiedział rolnik z Korczyny (bez problemu można go znaleźć na Facebooku i w ten sposób przekazać wiadomość).

korczyna motocross
fot. TikTok/Andrzej Urbanek

Zgodnie z art. 156 Kodeksu wykroczeń osoba niszcząca zasiewy podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany. Wandale muszą jednak liczyć się także z tym, że za wyrządzone szkody będą musieli rolnikowi zapłacić odszkodowanie.

Paweł Palica

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.