fbpx
Strona głównaPozostałeLimit prawie wyczerpany

Limit prawie wyczerpany

Do 7 maja br. Oddziały Regionalne ARiMR przyjęły 661 wniosków o dofinansowanie projektów w ramach działania Zwiększanie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej”. Złożone wnioski wykorzystują w 113,11% limit środków przewidzianych na to działanie w 2008 roku.”

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, ostatnim dniem przyjmowania wniosków na działanie Zwiększanie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej” będzie następny dzień po dniu, w którym wykorzystanie limitu środków osiągnie co najmniej 120%. ARiMR ogłosi termin zakończenia przyjmowania wniosków na to działanie na stronie internetowej.

Największe zainteresowanie tą formą wsparcia wykazują przedsiębiorcy w województwach: wielkopolskim – 136 złożonych wniosków, oraz lubelskim i mazowieckim odpowiednio 76 i 73 złożone wnioski. Najmniej wniosków przyjęły Oddziały Regionalne w województwach: lubuskim – 17, dolnośląskim – 18 oraz opolskim i zachodniopomorskim – po 19.

Do wykorzystania w ramach tego działania przewidziano w 2008 r. ponad 1,14 mld zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. W złożonych do tej pory wnioskach przedsiębiorcy występują łącznie o dofinansowanie w wysokości ponad 1,29 mld zł, czyli o ponad 1,96 mln zł w przeliczeniu na jeden wniosek.

opr. MS, Wrp.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.