Limit prawie wyczerpany

Do 7 maja br. Oddziały Regionalne ARiMR przyjęły 661 wniosków o dofinansowanie projektów w ramach działania Zwiększanie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej”. Złożone wnioski wykorzystują w 113,11% limit środków przewidzianych na to działanie w 2008 roku.”

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, ostatnim dniem przyjmowania wniosków na działanie Zwiększanie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej” będzie następny dzień po dniu, w którym wykorzystanie limitu środków osiągnie co najmniej 120%. ARiMR ogłosi termin zakończenia przyjmowania wniosków na to działanie na stronie internetowej.

Największe zainteresowanie tą formą wsparcia wykazują przedsiębiorcy w województwach: wielkopolskim – 136 złożonych wniosków, oraz lubelskim i mazowieckim odpowiednio 76 i 73 złożone wnioski. Najmniej wniosków przyjęły Oddziały Regionalne w województwach: lubuskim – 17, dolnośląskim – 18 oraz opolskim i zachodniopomorskim – po 19.

Do wykorzystania w ramach tego działania przewidziano w 2008 r. ponad 1,14 mld zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. W złożonych do tej pory wnioskach przedsiębiorcy występują łącznie o dofinansowanie w wysokości ponad 1,29 mld zł, czyli o ponad 1,96 mln zł w przeliczeniu na jeden wniosek.

opr. MS, Wrp.pl

Bayer - baner
Advertisement
McHale - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj