Liczy się każde opakowanie

Ponad 11 tysięcy ton opakowań po środkach ochrony roślin zwrócili do sklepów rolnicy w ostatniej dekadzie. Rusza kolejna kampania edukacyjna, która ma zachęcać użytkowników tych środków do odpowiedzialnego i bezpiecznego zarządzania opakowaniami po nich.

Podczas konferencji prasowej, zorganizowanej w Warszawie przez Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin, przedstawiciele organizacji podsumowali dziesięć lat funkcjonowania w Polsce Systemu Zbiórki Opakowań PSOR.
Zgodnie z polskim prawem, użytkownicy środków ochrony roślin (ŚOR) są zobowiązani do zwrotu opakowań po tych produktach, punkty sprzedaży – do ich przyjęcia, a producenci i importerzy – do zorganizowania systemu zbierania i zagospodarowania opakowań. Aby wyjść naprzeciw tym wymogom prawnym, w 2004 roku Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin (PSOR) zorganizowało i do dziś nadzoruje System Zbiórki Opakowań.
O tym jak ważne są takie działania zarówno dla rolników, jak i dla środowiska naturalnego, mówili podczas spotkania Marian Sikora z Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych oraz dr Grzegorz Doruchowski z Instytutu Ogrodnictwa.
Podczas konferencji przedstawiciele PSOR zaprezentowali nową kampanię edukacyjną pod hasłem „Liczy się każde opakowanie”, skierowaną do rolników.

AT za PSOR