KSG Agro rozpoczyna siew rzepaku ozimego

Gospodarstwa holdingu rolnego KSG Agro przystąpiły do siewu rzepaku ozimego na powierzchni 15 000 ha. Działaniom tym sprzyjają ulewne deszcze, które dotarły właśnie na Ukrainę. Takie warunki atmosferyczne korzystnie wpływają na akumulację wilgoci dla potrzeb przyszłorocznych zbiorów, zwłaszcza we wschodnich i południowych regionach kraju. Umożliwiają one także przeprowadzenie udanego siewu rzepaku ozimego i pszenicy ozimej.

Według informacji ośrodka meteorologii i gospodarki wodnej, w obwodzie chersońskim osiągnięta już została miesięczna norma opadów. Ulewne deszcze spadły też w obwodach donieckim, charkowskim i dniepropietrowskim oraz w niektórych częściach Krymu.
Uprawy roślin oleistych, do których zalicza się m.in. rzepak, są dla naszego holdingu tradycyjnymi uprawami przynoszącymi największą część dochodu Grupy. Na dzień dzisiejszy możemy mówić o optymalnych warunkach siewu rzepaku ozimego – twierdzą eksperci holdingu – deszcz stworzy jeszcze lepsze warunki.
Gospodarstwa holdingu planują zakończyć siew 10 września.

KSG Agro S.A

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności