Kosiarki John Deere

Kosiarki rolnicze JohnDeere miały swoją premierę w Polsce w 2008 roku. Modele 324A i 328A to zaczepiane kosiarki dyskowe produkowane w fabryce Arc les Gray we Francji, które dopełniają ofertę dla gospodarstw rolnych.

Aby podłączyć oba modele kosiarek wymagane są gniazda hydrauliki podwójnego działania. Dwa dolne zaczepy mogą być regulowane z obu stron, aby móc dopasować kosiarkę do każdego zaczepu ciągnika. Na czas przechowywania kosiarka posiada jednolitą podporę, mocowaną do obu ramion zaczepów. Zwiększa to jej stabilność i ułatwia podłączenie do ciągnika.

Wałek Odbioru Mocy
Wałek obioru mocy w zależności od modelu i wyposażenia pracuje z prędkościami 540 lub 1000 obr/min. Okresy smarowania drugiego wałka przekazu mocy wynoszą 250 h. Wyposażenie kosiarek zaczepianych w sprzęgła jednokierunkowe i przeciążeniowe wydłuża ich żywotność.

Zespół tnący
Zespół tnący kosiarek zawieszanych 324A i 328A składa się z listwy tnącej, na której zamocowane są dyski owalnego kształtu. Listwa tnąca zamocowana jest do solidnie wykonanej ramy. Wymiana noży odbywa się w łatwy sposób z przodu listwy.

Formowanie pokosu
Modele 324A i 328A mają szerokość cięcia odpowiednio 2,4 m i 2,8 m. Kosiarki mogą być wyposażone, w zależności od potrzeb, w dwa rodzaje zmiękczaczy pokosu: rolkowy i bijakowy.
Oba modele wyposażone są w hydrauliczno-pneumatyczne zawieszenie.

System Headland i Breakaway
Systemy te ułatwiają prace z kosiarkami 324A i 328A. System Headland umożliwia szybkie wykonywanie nawrotów. Kosiarki z bijakowym zmiękczaczem pokosu wyposażone są w akumulator ciśnienia, który gdy potrzeba, uwalnia olej pod ciśnieniem do cylindra, umożliwiając podniesienie platformy tnącej i wykonanie nawrotu w czasie krótszym niż 5 s.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności