fbpx

Konwersja kwot mlecznych tylko do 31 grudnia

Agencja Rynku Rolnego uprzejmie informuje, że 31 grudnia 2007 roku upływa termin składnia wniosków od producentów mleka o dokonanie konwersji indywidualnych ilości referencyjnych (IIR) w roku kwotowym 2007/2008. N

Jeżeli dostawca mleka posiada indywidualną ilość referencyjną dla dostawcy bezpośredniego i/lub indywidualną ilość referencyjną dla dostawcy hurtowego, to może dokonywać zamiany – czyli konwersji – części lub całości jednej ilości na drugą.Zamienić (konwertować) można tylko niewykorzystaną w danym roku kwotowym indywidualną ilość referencyjną lub jej część. Konwersja może być stała lub tymczasowa.
• Konwersji stałej dokonuje się na wniosek właściciela IIR.
•Konwersji tymczasowej dokonuje się na wniosek właściciela lub tzw. posiadacza zależnego (tj. kogoś, kto nie jest właścicielem IIR, lecz posiada tylko czasowe prawo do niej, np. biorący IIR w używanie lub dzierżawiący gospodarstwo z IIR). Konwersja tymczasowa jest ważna w okresie jednego roku kwotowego (tj. od 1 kwietnia do 31 marca następnego roku). Wygasa ona automatycznie ostatniego dnia roku kwotowego, tj. 31 marca.Wniosek o konwersję indywidualnej ilości referencyjnej (na formularzu ARR) wraz z dokumentem potwierdzającym posiadanie gospodarstwa rolnego dostawca składa osobiście lub przesyła listem poleconym do Oddziału Terenowego ARR (właściwego dla swojego miejsca zamieszkania albo siedziby) od 1 sierpnia do 31 grudnia danego roku kwotowego.

Wniosek o konwersję powinien być uzasadniony, tj. powinien być określony powód zamiany indywidualnej ilości referencyjnej (np. możliwość dostarczania mleka do podmiotu skupującego, możliwość sprzedaży mleka i przetworów mlecznych w ramach agroturystyki).

Jeżeli producent otrzymał dodatkową indywidualną ilość referencyjną z krajowej rezerwy, to przez 2 lata nie może dokonać konwersji indywidualnej ilości referencyjnej.Formularz wniosku o konwersję IIR jest dostępny na stronie internetowej www.arr.gov.pl w zakładce Kwotowanie produkcji mleka – Formularze”.

Telefoniczny Punkt Informacyjny ARR udziela informacji pod numerem (022) 661-72-72 – wszystkim beneficjentom zainteresowanym problematyką związaną z kwotowaniem produkcji mleka. Czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00. Konsultantom TPI można również zadawać pytania dotyczące mechanizmów WPR administrowanych przez ARR drogą elektroniczną, korespondencję należy kierować pod adres e-mail: tpi@arr.gov.pl

źródło: ARR

Bayer - baner
Advertisement
McHale - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×Mandam - baner corner