Kończy się nabór wniosków do programu „Owoce i warzywa w szkole”!

Tylko do 3. lipca szkoły mogą zgłaszać swój udział w programie „Owoce i warzywa w szkole”. Odpowiednie dokumenty należy złożyć w oddziale ARR.

Agencja Rynku Rolnego poinformowała, że minister rolnictwa Marek Sawicki podpisał rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu zadań realizowanych przez ARR związanych z wdrożeniem w Polsce programu „Owoce i warzywa w szkole". Określa ono zasady realizacji programu w nadchodzącym roku szkolnym i, przede wszystkim, określa ostateczny termin zgłoszenia uczestnictwa danej szkoły w programie najpóźniej do dnia 3 lipca bieżącego roku.

Szkoła podstawowa zainteresowana udziałem w programie „Owoce i warzywa w szkole” w I semestrze roku szkolnego 2015/2016, powinna złożyć we właściwym miejscowo ze względu na położenie szkoły oddziale terenowym ARR odpowiednie dokumenty. Ponadto rozporządzenie określa ile w danym semestrze roku szkolnego 2015/2016 dzieciom udostępnia się porcji owocowo-warzywnych, i tym razem będzie to co najmniej 20 porcji, w tym: jabłka, gruszki, truskawki, borówki, czy soki owocowe i owocowo-warzywne oraz marchew, paprykę, rzodkiew, pomidory i kalarepę
Dzieci będą otrzymywały bezpłatnie owoce i warzywa, 2-3 razy w tygodniu przez 10 wybranych tygodni w semestrze, a stawka pomocy za taką porcję wyniesie 1,32 PLN.  

Renata Struzik, za: FAMMU/FAPA