Komisja Europejska na POLAGRZE

W zeszły czwartek (15.09.2011 r.) zakończyły się międzynarodowe targi rolnicze POLAGRA. Interaktywne stoisko Komisji Europejskiej odwiedziło wiele osób w tym głównie dzieci, dla których stoisko zostało specjalnie zaprojektowane. Pracownicy Komisji przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszych. Poza grami i konkursami dzieci mogły uczyć się gotować pod czujnym okiem Magdy Gessler. Tematyka stoiska związana była z obchodzonym obecnie Światowym Rokiem Weterynarii.

Przez cztery dni, stoisko Komisji odwiedziły dzieci z 13 poznańskich szkół. Animatorzy oraz lekarze weterynarii prowadzili specjalne konkursy i gry dla dzieci, związane z rolą lekarza weterynarii oraz pracą Komisji Europejskiej.
Wszystko po to, aby świętować Rok Weterynarii ogłoszony na 250-lecie powstania zawodu weterynarza. Dzieci bawiąc się, poznawały specyfikę zawodu lekarza weterynarii i dowiedziały się jak istotną rolę pełnią on w zachowaniu zdrowia ludzi i zwierząt.

Wyjątkowe emocje wywołała Magda Gessler, która wspiera akcję Komisji Europejskiej Lekarze weterynarii w Twoim codziennym życiu”. Jako doskonała szefową kuchni Pani Gessler wie najlepiej, że zdrowe i świeże produkty spożywcze oznaczają zadowolonego konsumenta. Restauratorka uczyła dzieci o roli lekarzy weterynarii w dbaniu o zdrowie zwierząt oraz o zasadach higieny podczas gotowania. Wraz ze swoimi małymi pomocnikami przygotowała pyszne szaszłyki z indyka, warzyw i owoców. Najlepsze szaszłyki zostały nagrodzone słodką niespodzianką.

Wiele osób utożsamia lekarzy weterynarii jedynie z opieką nad zwierzętami domowymi. Tymczasem to właśnie oni, dbając o żywność na każdym etapie produkcyjnym, są odpowiedzialni za bezpieczeństwo łańcucha pokarmowego. To dzięki ich działaniom Europejczycy cieszą się zdrową żywnością, a odbiorcy spoza Unii zachwalają produkty wytwarzane w jej granicach

Obecność Komisji Europejskiej na targach POLAGRA to kolejny krok na drodze przybliżenia jej struktur obywatelom Polski. Komisja była dotąd obecna na wszystkich większych imprezach rolniczych Unii Europejskiej. Jej stoisko można było odwiedzić podczas Zielonego Tygodnia w Berlinie, na targach rolniczych w Paryżu oraz w ramach brukselskiego tygodnia weterynaryjnego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności