Kolejne raty dla gospodarstw niskotowarowych

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła proces wypłacania pieniędzy w ramach IV i V raty wsparcia dla gospodarstw niskotowarowych, których termin płatności przypada na rok 2010. Zgodnie z prawem pieniądze na taką pomoc ARiMR wypłaca po upływie roku od czasu przekazania wcześniejszej raty wsparcia. W pierwszych dwóch miesiącach br. Agencja zrealizowała płatności na kwotę ponad 18 mln zł, natomiast do końca marca zaplanowano wypłatę pomocy na ponad 200 mln zł. Według zapewnień Agencji, płatności zostaną przekazane w terminie.

Pomoc finansowa przeznaczona na jedno gospodarstwo stanowi równowartość 1250 euro (przeliczana według określonego kursu) i wypłacana jest co roku przez kolejnych pięć lat. W 2010 roku wsparcie dla gospodarstw niskotowarowych wynosi 5130,62 zł.

Uzyskane ze wsparcia pieniądze rolnicy gospodarstw niskotowarowych mogą wykorzystać na przedsięwzięcia dotyczące produkcji rolniczej lub pozarolniczej działalności gospodarczej, których finalnym rezultatem jest zrealizowanie założeń planu rozwoju gospodarstwa niskotowarowego, czyli osiągniecie wielkości ekonomicznej gospodarstwa na poziomie powyższej 4 ESU.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności