Kolejna wytwórnia pasz

CEDROB PASZE wchodzący w skład polskiej spółki CEDROB SA rośnie w siłę. Już wiosną 2019 roku do Wytwórni Pasz w Gumowie, Raciążu i Rypinie dołączy kolejna – w Ligocie Dolnej koło Kluczborka (województwo opolskie). Na razie trwa pierwszy etap prac – roboty ziemne. Szacuje się, że na początku zatrudnienie w wytwórni znajdzie około 100 osób.

Po zaledwie kilku miesiącach od uruchomienia ostatniej wytwórni w Rypinie (województwo kujawsko-pomorskie), CEDROB PASZE startuje z nową inwestycją. W Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, na 4- hektarowym terenie firma wybuduje specjalistyczny zakład  o mocach przerobowych ponad 2,5 tysiąca ton na dobę, wyposażony w najnowsze urządzenia produkcyjne.  W ten sposób, za dwa lata zostanie uruchomiony najnowocześniejszy obiekt tej kategorii w Polsce i jeden z czołowych w Europie.

Zadaniem nowej wytwórni będzie zaopatrywanie spółki Gobarto S.A. (PKM Duda) w pasze dla trzody chlewnej, jak też innych spółek współpracujących z CEDROB S.A. i ubojnią drobiu w Niepołomicach.

CEDROB PASZE w dalszym ciągu będzie realizował swoją dotychczasową misję – współpracował z lokalnymi rolnikami w zakresie zakupu zbóż a także hodowcami trzody chlewnej i drobiu oraz wspierał  rodzimych przedsiębiorców.

Od zawsze skupiamy się na integracji lokalnego środowiska rolniczego. Dostrzegamy potencjał polskiej wsi, dlatego oferujemy duże udogodnienia współpracującym z nami rolnikom a atrakcyjne ceny tylko dopełniają resztę  Również polscy przedsiębiorcy mogą śmiało konkurować z tymi zachodnimi. Wielokrotnie nawet przewyższają ich umiejętnościami, punktualnością, precyzją wykonania. Dlatego, przy każdej naszej inwestycji zawsze polegaliśmy na polskich firmach, czy to  budowlanych, czy transportowych. Tak będzie i tym razem. Do budowy obiektu w Kluczborku zostaną zaangażowane tamtejsze firmy budowlane i handlowe, bo większość materiałów też kupimy na miejscu, a już po uruchomieniu wytwórni będziemy korzystać z usług podwykonawców przy transporcie zbóż – mówi Mirosław Bodek dyrektor CEDROB PASZE.

Źródło: CEDROB