Kierunek – wyznacza Opolagra

Kolejna edycja Opolagry za nami (5-7 czerwca), a tytuł nie jest pomyłką. Największa w południowo-zachodnim rejonie Polski wystawa rolnicza jest z założenia platformą doradztwa, miejscem spotkań, konsultacji i wymiany doświadczeń między wszystkimi sektorami branży rolnej.

Przez trzy słoneczne dni teren lotniska Aeroklubu Opolskiego w Polskiej Nowej Wsi k. Opola rozbrzmiewał turkotem silników, lecz tym razem nie samolotów a ciągników i rolniczych maszyn samojezdnych. Organizatorzy wystawy, DLG AgroFood, na 18 hektarach stworzyli szansę prezentacji oferty 275 wystawców – przedsiębiorców, producentów i dilerów maszyn i urządzeń rolniczych, środków do produkcji rolniczej oraz zwierzęcej.

Fora dyskusyjne, jak np. poświęcone zmiennemu nawożeniu i prowadzeniu równoległemu (zorganizowane przez Agrocom Polska), szansom jakie daje rolnictwu nowe paliwo – olej roślinny (zorganizowane przez VWP Thomas Keiser), panel bioenergetyczny (przygotowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego), czy też po raz pierwszy organizowany panel akwarystyczny (UMWP i PTR o/Opole) stanowiły ciekawą formę przekazania teoretycznej wiedzy i rozwiązań technicznych oraz technologicznych praktykom czyli producentom rolnym.

Pokaz łącznie 50 maszyn w pracy, w tym 8 opryskiwaczy na specjalnym torze przeszkód do stabilizacji pracy belki polowej, pługów z przedpłużkami i bez, bron, kultywatorów, gruberów, wałów uprawowych, agregatów uprawowo-siewnych do uproszczonej uprawy roli, oraz ciągników, z którymi współpracowały prezentowane maszyny i urządzenia, to niezaprzeczalna atrakcja imprezy.

Odbywająca się po raz drugi Wojewódzka Wystawa Bydła Mlecznego wraz z aukcją, zaowocowała wyborem Superczempiona Wystawy. Tytuł przypadł krowie Rolanda”, rasy polska czerwona, w I laktacji, z Ośrodka Hodowli Zarodowej Głogówek.

Oprócz wzrostu liczby wystawców (270 w roku ubiegłym), imprezę odwiedziło też więcej osób – 38 tys. w stosunku do 33 tys. w ubiegłym roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności