Karate Zeon 050 SC z rozszerzonym zastosowaniem

Insektycyd Karate Zeon 050 SC uzyskał czasowe zezwolenie do stosowania w uprawie jęczmienia ozimego, pszenżyta ozimego i żyta ozimego, aby zwalczyć mszyce – sprawców późniejszego ataku przez patogeny żółtej karłowatości jęczmienia.

Insektycyd marki Syngenta, Karate Zeon 050 CS zyskał czasowe zezwolenie do jesiennego zwalczania mszyc wektorów wirusa żółtej karłowatości jęczmienia w uprawie jęczmienia ozimego, pszenżyta ozimego i żyta ozimego. Wniosek o takie zezwolenie złożył do resortu rolnictwa Związek Producentów Roślin Zbożowych.

Można go stosować w tych uprawach do końca listopada 2015 we wczesnych fazach ich rozwoju, w celu zwalczania mszyc, które są również powodem późniejszej infekcji zbóż wirusem żółtej karłowatości jęczmienia. Zalecana dawka preparatu to 0,075-0,1 l/ha w okresie od fazy szpilkowania do końca krzewienia zbóż.
Zgodnie z nową rozszerzoną etykietą, Karate Zeon 050 CS zyskuje również zastosowanie do jesiennego zwalczania szkodników rzepaku: pchełki rzepakowej, pchełki ziemnej i gnatarza rzepakowca. Zalecana dawka preparatu to 0,12 -0,15 l/ha, w okresie od fazy liścia właściwego do czterech liści.
Produkt ten posiada stałą rejestrację w pszenicy ozimej i jęczmieniu jarym.

Natomiast Karate Zeon 100 CS posiada nowy, rozszerzony zakres stosowania o zwalczanie mszyc wektorów chorób wirusowych w uprawach zbóż (pszenica, jęczmień, pszenżyto, żyto) oraz zwalczanie szkodników rzepaku: pchełka rzepakowa, chowacz czterozębny, chowacz brukwiczek, chowacz podobnik. Zalecana dawka dla tych wszystkich zastosowań to 75 ml/ha.
Renata Struzik, źródło: Syngenta
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności