fbpx
Strona głównaPozostałeKaczmarek, Netzel i Konratowski zatrzymani przez ABW

Kaczmarek, Netzel i Konratowski zatrzymani przez ABW

Nagrałem moment zatrzymania Janusza Kaczmarka w moim mieszkaniu – powiedział TVN24 Sylwester Latkowski, reżyser i dokumentalista. O zatrzymaniu byłego szefa MSWiA pierwsze poinformowało radio TOK FM. Chwilę później informację potwierdziły inne media. Prawdopodobnie ABW zatrzymało również byłego komendanta głównego policji Konrada Konratowskiego oraz Jaromira Netza – szefa PZU S.A

W domu dokumentalisty przebywał oprócz Janusza Kaczmarka Piotr Pytlakowski, dziennikarz działu politycznego w tygodniku Polityka”. Około godz. 9.00 w radiu Zet Monika Olejnik, przeprowadziła krótki wywiad telefonicznym z Pytlakowskim. Dziennikarz zbierał materiały o powiązaniach Kaczmarka z tzw. Układem. Pytlakowski powiedział w Radiu Zet, że jest oburzony sytuacją, bo to oznacza, że służby obserwują mieszkania dziennikarzy. Dziennikarz nie widział samego zatrzymania, wyszedł z domu Latkowskiego ok. godz. 1.30 w nocy. A do zatrzymania doszło w godzinach 6-7 rano. W trakcie wywiadu Monika Olejnik, poinformowała również, że doszło do zatrzymania Jaromira Netza – prezesa PZU S.A.
W chwili pojawienia się w mieszkaniu Latkowskiego agentów ABW, przez kilka minut z Januszem Kaczmarkiem, udało się porozmawiać przez telefon również reporterom RMF FM. Według relacji dziennikarzy Kaczmarek zdążył tylko powiedzieć “Zostałem zatrzymany z Konratowskim” i rozłączyć się..
Zatrzymania mają związek z przeciekiem informacji z akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa.

MS, wrp.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.