Kaczmarek, Netzel i Konratowski zatrzymani przez ABW

Nagrałem moment zatrzymania Janusza Kaczmarka w moim mieszkaniu – powiedział TVN24 Sylwester Latkowski, reżyser i dokumentalista. O zatrzymaniu byłego szefa MSWiA pierwsze poinformowało radio TOK FM. Chwilę później informację potwierdziły inne media. Prawdopodobnie ABW zatrzymało również byłego komendanta głównego policji Konrada Konratowskiego oraz Jaromira Netza – szefa PZU S.A

W domu dokumentalisty przebywał oprócz Janusza Kaczmarka Piotr Pytlakowski, dziennikarz działu politycznego w tygodniku Polityka”. Około godz. 9.00 w radiu Zet Monika Olejnik, przeprowadziła krótki wywiad telefonicznym z Pytlakowskim. Dziennikarz zbierał materiały o powiązaniach Kaczmarka z tzw. Układem. Pytlakowski powiedział w Radiu Zet, że jest oburzony sytuacją, bo to oznacza, że służby obserwują mieszkania dziennikarzy. Dziennikarz nie widział samego zatrzymania, wyszedł z domu Latkowskiego ok. godz. 1.30 w nocy. A do zatrzymania doszło w godzinach 6-7 rano. W trakcie wywiadu Monika Olejnik, poinformowała również, że doszło do zatrzymania Jaromira Netza – prezesa PZU S.A.
W chwili pojawienia się w mieszkaniu Latkowskiego agentów ABW, przez kilka minut z Januszem Kaczmarkiem, udało się porozmawiać przez telefon również reporterom RMF FM. Według relacji dziennikarzy Kaczmarek zdążył tylko powiedzieć “Zostałem zatrzymany z Konratowskim” i rozłączyć się..
Zatrzymania mają związek z przeciekiem informacji z akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa.

MS, wrp.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj