JOSKIN Polska z Diamentem Forbesa

Miesięcznik gospodarczy Forbes po raz kolejny wyróżnił firmę JOSKIN Polska, umieszczając trzcianecką spółkę w rankingu przedsiębiorstw Diamenty Forbesa.

W zestawieniu Diamenty Forbesa 2012 znalazło się łącznie 2051 firm. Spółka JOSKIN Polska w kategorii Firmy od 50 do 250 mln zł” zajęła 92 pozycję na liście ogólnopolskiej oraz miejsce 11 na liście wielkopolskiej. Jest to najwyższa pozycja spośród producentów maszyn rolniczych.

Już drugi rok z rzędu znaleźliśmy się w czołówce rankingu prestiżowego miesięcznika Forbes. Warto zwrócić uwagę na to, że z kolejną edycją Diamentów nasza pozycja jest lepsza niż poprzednio – nie kryje zadowolenia Justyna Kłos-Łotocka – dyrektor finansowy Joskin Polska. – Tego typu wyróżnienie świadczy o tym, że firma Joskin zmierza we właściwym kierunku, a ostatnie inwestycje okazały się trafione, i co najważniejsze z biznesowego punktu widzenia, opłacalne. W kolejnych latach będziemy chcieli umocnić pozycję przedsiębiorstwa, nie tylko w Polsce, ale i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej – podsumowuje.

Lista Diamentów Forbesa jest opracowywana na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm. Uwzględnia ona zarówno wyniki finansowe, jak i wartość majątku poszczególnych firm. Umożliwia także zmierzenie potencjału przedsiębiorstw, przy uwzględnieniu wielkości realizowanych inwestycji oraz zdolności do powiększania sprzedaży i zysków.

Na tej podstawie powstała baza firm, które są rentowne, mają wysoką płynność bieżącą, nie zalegają z płatnościami, a także wykazują się dodatnim wynikiem finansowym oraz wartością kapitałów własnych w latach 2008-2010.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności