Jak się przygotować do matury

Tylko 200 dni do egzaminu dojrzałości! Nowy serwis Maturzaki.pl podpowiada jak najlepiej przygotować się do egzaminu dojrzałości.

Już w najbliższy piątek (15.10.2010 r.) do matury pozostanie dokładnie 200 dni. To dużo czy mało? Specjaliści uważają, że jesień to optymalny moment na rozpoczęcie przygotowań do matury. Zwłaszcza, że w ocenie ekspertów powtórka materiału, to co najmniej 350 godzin spędzonych na nauce, by pomyślnie ukończyć egzamin dojrzałości.

Serwis społecznościowy Maturzaki.pl, pozwala dokładnie policzyć ile czasu należy poświęcić na naukę z każdego przedmiotu, by opanować materiał objęty programem. Każdy maturzysta może indywidualnie zmierzyć, ile czasu zabierze mu nauka do egzaminów z wszystkich wybranych przedmiotów.
Proces zdobywania wiedzy można w bardzo przystępny sposób usystematyzować. W tym celu powstał internetowy serwis społecznościowy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Maturzaki.pl. To kopalnia wiedzy, pytań testowych, arkuszy, a przede wszystkich miejsce, gdzie wiedzę można zarówno nabyć jak i… zmierzyć. To całkowicie darmowy dostęp do wiedzy i profesjonalnych EduEkspertów.
Całkowicie darmowy nawigator dla maturzystów Maturzaki.pl podaje konkretne wnioski, oparte na danych wydawnictw i pedagogów, tworzących obowiązujące podręczniki.
Bazując na założeniach programowych, wyliczono że pełen materiał konieczny do zdania matury, wymaga powtórki poświęcenia następującej liczby godzin:
– 204 h na język polski (poziom podstawowy),
– 89 h na matematykę (poziom podstawowy)
– 59 h na angielski (jako przykładowy obowiązkowy język nowożytny).
W sumie 352 h zabierze maturzystom powtórka materiału. Każdy przedmiot dodatkowy lub rozszerzenie poziomu, to dodatkowe godziny nauki!
Serwis Maturzaki.pl proponuje zacząć naukę już 1 listopada i zachęca do skorzystania z Kalendarza Maturalnego zamieszczonego na stronie. W ten sposób każdy uczeń jest w stanie samodzielnie kontrolować czas pozostały do godziny zero. Dodatkowo może sam ocenić jak szybko przyswaja wiedzę i optymalnie rozłożyć w czasie materiał jaki pozostał mu do przyswojenia. Wszystko sprawdzi na wykresach, oszczędzając sobie stresów i niepotrzebnych nerwów.

Co ciekawe – zarejestrowani użytkownicy mogą pracować indywidualnie, jak i wzajemnie sprawdzać swoją wiedzę. Mogą powtarzać materiał jednocześnie poznając i wymieniając wiedzę z swoimi rówieśnikami z całej Polski. To istotne dla zdających mało popularne przedmioty. Maturzaki umożliwiają wymianę doświadczeń, nawet gdy nikt z ich otoczenia nie zdaje podobnego przedmiotu.
Maturzaki.pl jest częścią unijnego programu Innowacyjna Gospodarka. To maturalny nawigator i serwis społecznościowy w jednym. Idealne miejsce w sieci dla przyszłych maturzystów. Przystępne, przejrzyste i całkowicie darmowe.