“Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego INFORMUJE!!!”

W obliczu tragicznej sytuacji związanej z wystąpieniem klęski suszy na terenie woj. łódzkiego Zarząd Izby Rolniczej Województwa zwrócił się do Urzędów Gmin, Miast i Gmin o zweryfikowanie sytuacji w/w temacie na danym terenie.

Do dnia 3 sierpnia br. do 34 gmin zostali oddelegowani przedstawiciele IRWŁ do pracy w Gminnej Komisji ds. szacowania strat. Natomiast 16 gmin zwróciło się do Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej o potwierdzenie zjawiska klęski suszy. Każdego dnia z całego województwa łódzkiego spływają nowe informacje wskazujące na fakt wystąpienia klęski suszy.
Wszelkie nasze działania w tej kwestii mają na celu zintensyfikowanie pracy Urzędów Gmin, które po przeanalizowaniu sytuacji w terenie powinny wnioskować do właściwych sobie wojewodów o uznanie danego obszaru za klęskowy. Daje to możliwość ubiegania się o kredyty klęskowe oraz inną dostępną pomoc dla poszkodowanych.

Jednocześnie informujemy, że 19.08.2005 mija termin składania wniosków o uznanie danego obszaru za klęskowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności