fbpx
Strona głównaPozostałe"Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego INFORMUJE!!!"

“Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego INFORMUJE!!!”

W obliczu tragicznej sytuacji związanej z wystąpieniem klęski suszy na terenie woj. łódzkiego Zarząd Izby Rolniczej Województwa zwrócił się do Urzędów Gmin, Miast i Gmin o zweryfikowanie sytuacji w/w temacie na danym terenie.

Do dnia 3 sierpnia br. do 34 gmin zostali oddelegowani przedstawiciele IRWŁ do pracy w Gminnej Komisji ds. szacowania strat. Natomiast 16 gmin zwróciło się do Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej o potwierdzenie zjawiska klęski suszy. Każdego dnia z całego województwa łódzkiego spływają nowe informacje wskazujące na fakt wystąpienia klęski suszy.
Wszelkie nasze działania w tej kwestii mają na celu zintensyfikowanie pracy Urzędów Gmin, które po przeanalizowaniu sytuacji w terenie powinny wnioskować do właściwych sobie wojewodów o uznanie danego obszaru za klęskowy. Daje to możliwość ubiegania się o kredyty klęskowe oraz inną dostępną pomoc dla poszkodowanych.

Jednocześnie informujemy, że 19.08.2005 mija termin składania wniosków o uznanie danego obszaru za klęskowy

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.