Innowacyjne technologie w pilarkach

Czasy dużych i ciężkich pilarek spalinowych odeszły do historii. Nowoczesne technologie pozwoliły bowiem na skonstruowanie maszyn, które dzięki innowacyjnym rozwiązaniom usprawnią pracę każdego użytkownika.

Nowe pilarki spalinowe zostały wyposażone w szereg rozwiązań godnych XXI wieku, dzięki czemu zadowolą nawet najbardziej wymagających profesjonalistów.  Warto wybrać urządzenie wyposażone w X-Torq. Technologia ta zastosowana w najnowszych modelach pilarek sprawia, że emisja zanieczyszczeń jest zmniejszona nawet o 70%, a zużycie paliwa spada o 20%. Cała tajemnica tej technologii tkwi w zastosowaniu przemywania kanałów przelotowych czystym powietrzem, w każdym cyklu pracy silnika. Dzięki temu czyste powietrze wypycha spaliny z poprzedniego cyklu, a potem do komory spalania  wpada mieszanka paliwa i powietrza. Poza tym, że pilarka ma większą moc, uzyskujemy redukcję zanieczyszczeń i spadek zużycia paliwa w stosunku do maszyn z tradycyjnym silnikiem.
Innym, ciekawym rozwiązaniem jest TrioBrake. Tradycyjne pilarki posiadają hamulec włączany przez popchnięcie dźwigni hamulca nadgarstkiem lewej ręki. Hamulec może być również uruchomiony automatycznie, w przypadku odbicia, pod wpływem siły bezwładności. TrioBrake pozwala na włączenie hamulca także nadgarstkiem prawej ręki, co jest dodatkowym zabezpieczeniem operatora pilarki. System ten zapobiega takim błędom jak: praca pilarką w pozycji schylonej z wyprostowanymi nogami, przemieszczanie maszyny za plecy czy wysuwanie prawej ręki z uchwytu piły spalinowej. Ergonomicznie zaprojektowane urządzenie redukuje wysiłek pilarza poprzez wymuszenie poprawnej pozycji i postawy.

AT za  Husqvarna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności