Hongkong rozszerza ograniczenia dla polskiego drobiu

Potwierdzenie ogniska grypy ptaków w gospodarstwie w powiecie ostrowieckim w woj. świętokrzyskim poskutkowało rozszerzeniem zakazu importu mięsa drobiowego i produktów drobiowych z tegoż powiatu przez odpowiednie służby Hongkongu.

Tym samym pow. ostrowiecki dołącza do grupy powiatów, wobec których taki zakaz już obowiązuje, czyli: wolsztyńskiego, grodziskiego, szamotulskiego, siedleckiego, gostynińskiego, słupskiego, nowomiejskiego, piskiego, olsztyńskiego, koszalińskiego, kłodzkiego, łęczyńskiego, radzyńskiego, gorzowskiego, grudziądzkiego, wejherowskiego, chełmińskiego, myśliborskiego, inowrocławskiego, gnieźnieńskiego, sieradzkiego, iławskiego (stan na 12.02.2021 r.).

Tymczasem GIW poinformował wczoraj o kolejnych ogniskach grypy ptaków w Polsce (kolejno 20. i 21. w tym roku). Pierwsze z nich zlokalizowane jest w miejscowości Złotnik w woj. lubuskim (260 szt. drobiu: kaczek, kur i gęsi), zaś drugie w miejscowości Kiełpiny w woj. wielkopolskim (10677 kur niosek).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności