fbpx

Finaliści III edycji Konkursu EUROZAGRODA

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi 8 grudnia 2011 r. nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników i uroczyste podsumowanie III edycji Konkursu EUROZAGRODA. Właścicielom i projektantom obiektów nagrodzonych i nominowanych statuetki, medale pamiątkowe, dyplomy oraz czeki pieniężne wręczyli wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Andrzej Butra, przewodniczący Kapituły EUROZAGRODY prof. dr hab. inż. Andrzej Myczko, dyrektor w firmie Viessmann Sebastian Walerysiak oraz dyrektor departamentu finansowania agrobiznesu w Banku BGŻ Maciej Piskorski.

Celem konkursu jest upowszechnianie tzw. dobrych praktyk w budownictwie wiejskim, a efektem tworzenie mapy wzorcowych obiektów zagrodowych, które – rozsiane po całej Polsce – stanowią inspirację i wzorce do naśladowania dla rolników podejmujących inwestycje budowlane. Dobre, nowoczesne budynki zagrody to lepszy warsztat pracy rolnika i bardziej komfortowe warunki życia rolniczych rodzin.
Wszystkie obiekty nagradzane w Konkursie są oznaczane tablicami informacyjnymi z logo EUROZAGRODY i napisem Laureat Konkursu”. Nagrody w każdej z czterech kategorii konkursowych wynoszą po 10 000 złotych i dzielone są po połowie pomiędzy rolnika – właściciela nagrodzonego obiektu i jego projektanta.
Kapituła EUROZAGRODY nominowała do nagród w czterech kategoriach konkursowych 11 obiektów z całej Polski, a nagrody w trzech kategoriach konkursowych otrzymali właściciele i projektanci następujących obiektów:

W kategorii “Budynki inwentarskie”
Inteligentna brojlernia dla 27 tys. kurcząt – właściciel: Zbigniew Ziejewski, projektant: Zbigniew Bejger, położenie: Szwarcenowo, gmina Biskupiec, woj. warmińsko-mazurskie

W kategorii “Budynki magazynowe i gospodarcze”
Przechowalnia pomidorów – Grupa Producentów Owoców i Warzyw “Biotoma”, prezes Andrzej Winowicz, projektant: Andrzej Antczak, położenie: Mroczki Małe, gmina Błaszki, woj. łódzkie

W kategorii “Budynki mieszkalne”
Zagroda Agroturystyczna “Żuraw i Czapla” – właściciel: Agata Benke-Buchaniewicz, projekt własny, położenie: Wróbliniec, gmina Milicz, woj. dolnośląskie

W kategorii “Inne obiekty zagrodowe i obiekty ochrony środowiska”
W tej kategorii Kapituła postanowiła nie przyznawać nagrody głównej w III edycji Konkursu. Wyróżniła jedynie dwie bliźniacze przydomowe oczyszczalnie ścieków wybudowane w Moniuszeczkach i Zblutowie w gminie Mońki w województwie podlaskim na podstawie projektu Instytutu Ekologii Stosowanej kierowanego przez dr. Wojciecha Halickiego.

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.