Ekologiczna choinka na Pomorzu

Łańcuchy świetlne zbudowane z energooszczędnych diod, z których jeden zasilany jest z akumulatora magazynującego energię z paneli słonecznych, natomiast drugi – za pomocą generatora prądu opartego na napędzie rowerowym, rozświetliły pierwszą na Pomorzu w pełni ekologiczną świąteczną choinkę, która stoi przed Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. Symbolicznego uruchomienia instalacji dokonał marszałek Jan Kozłowski, wsiadając na ten właśnie rower.

Kilkumetrowa choinka stojącą przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku ma zwrócić uwagę mieszkańców regionu – przy okazji Świąt Bożego Narodzenia – na sprawy ochrony środowiska, a w szczególności konieczność oszczędzania energii i możliwości jej bezemisyjnego wytwarzania.

Instalację przygotował Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej, przy współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Samą choinkę przekazała bezpłatnie Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Gdańsku. Na drzewku zawisły również zabawki przygotowane z materiałów pochodzących z recyklingu, wykonane w ramach konkursu zorganizowanego przez Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności