fbpx
Strona głównaSensacjeDyrektor firmy zbożowej odpowie za śmierć pracownika w silosie?

Dyrektor firmy zbożowej odpowie za śmierć pracownika w silosie?

1 czerwca w Białymstoku ruszył proces dyrektora firmy, na której terenie podczas prac prowadzonych w silosie doszło do śmiertelnego wypadku.

Jak podaje Radio Białystok, 33-letniemu oskarżonemu zarzucono umyślne narażenie życia pracownika, który w czerwcu 2020 roku zginął przysypany otrębami. Pracował on wówczas w silosie wysokości ok. 10 pięter, usuwając zbrylone pozostałości otrębów. W pewnym momencie jedna z warstw otrębów się oderwała od ściany, przysypując mężczyznę, który wypadku nie przeżył. Strażacy jego ciało wydobyli z silosa dwa dni później, uprzednio usuwając 20 ton zbitej masy.

Prokuratura Rejonowa Białystok-Południe zarzuciła dyrektorowi firmy, że jako człowiek odpowiedzialny między innymi za bezpieczeństwo i higienę pracy umyślnie naraził pracownika na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkich obrażeń. Oskarżony nie przyznał się do winy.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.