fbpx

Dyrektor firmy zbożowej odpowie za śmierć pracownika w silosie?

1 czerwca w Białymstoku ruszył proces dyrektora firmy, na której terenie podczas prac prowadzonych w silosie doszło do śmiertelnego wypadku.

Jak podaje Radio Białystok, 33-letniemu oskarżonemu zarzucono umyślne narażenie życia pracownika, który w czerwcu 2020 roku zginął przysypany otrębami. Pracował on wówczas w silosie wysokości ok. 10 pięter, usuwając zbrylone pozostałości otrębów. W pewnym momencie jedna z warstw otrębów się oderwała od ściany, przysypując mężczyznę, który wypadku nie przeżył. Strażacy jego ciało wydobyli z silosa dwa dni później, uprzednio usuwając 20 ton zbitej masy.

Prokuratura Rejonowa Białystok-Południe zarzuciła dyrektorowi firmy, że jako człowiek odpowiedzialny między innymi za bezpieczeństwo i higienę pracy umyślnie naraził pracownika na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkich obrażeń. Oskarżony nie przyznał się do winy.

Bayer - baner
Advertisement
McHale - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×Mandam - baner corner