fbpx
Strona głównaPozostałeDla Babci i Dziadka i na Walentynki

Dla Babci i Dziadka i na Walentynki

Już za kilka dni Święto Babci i Dziadka, tymczasem kwiaciarnie czekają na ostatnią chwilę – mówią ogrodnicy, którzy mają pełną, kolorową i pachnącą ofertę.

21 stycznia jest Dniem Babci, a 22 to Święto Dziadków wiedzą o tym wszystkie wnuczęta, tylko właściciele kwiaciarń jakby trochę zapomnieli – żalą się ogrodnicy.
Na Rynku Hurtowym w Broniszach mimo, że kalendarzowa zima w pełni to oferta kwiatowa typowo wiosenna. Tulipany w kilkunastu odmianach, pierwiosnki, hiacynty i krokusy. Zdaniem dostawców kwiatów racjonalni konsumenci poszukują w kwiaciarniach kwiatów doniczkowych, ale nadal niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszą się róże i oczywiście wiosenne tulipany, narcyzy i hiacynty.
Dla amatorów racjonalizmu ogrodnicy mają propozycje zakupu kwiatów wiosennych w doniczkach.
Pan Marek Kozłowski zakłada, że popyt na kwiaty w doniczkach wzrośnie tuż przed Świętem Babci. W ofercie handlowej mam zarówno pierwiosnki (primule) jak i krokusy, żonkile, cyklameny i hiacynty. Najtaniej sprzedawane są pierwiosnki już od 2 złotych, najdroższe są cyklameny do 10,00 złotych za jedną doniczkę. Kwiaciarnie czekają do ostatniej chwili z robieniem zakupów -twierdzi producent. Mam nadzieję, mówi Pan Marek, że od czwartku zacznie się ruch w kwiatach.
Na Rynku Hurtowym w Broniszach tulipany cięte można dostać w kilkudziesięciu odmianach. Za opakowanie tulipanów ciętych (25 sztuk) odbiorca płaci od 20,00 do 35,00 złotych. Zdaniem Adama Grzelaka producenta tulipanów to właśnie tulipany oprócz róż cieszą się największym powodzeniem w tym okresie. Jego zdaniem ogrodnicy – kwiaciarze nie mogą narzekać na pogodę. Wysokie temperatury korzystnie wpływają na zmniejszenie kosztów produkcji w szklarniach., ale mamy konkurencję – żartuje Pan A. Grzelak, skoro w przydomowych ogródkach zaczynają kwitnąć stokrotki.
Ceny kwiatów doniczkowych są takie jak rok temu.

Ceny hurtowe kwiatów doniczkowych

Asortyment

w zł za sztukę

Cyklamen – doniczka

5,00 – 10,00

Hiacynt – doniczka (2-3 cebule)

2,50 – 4,00

Krokus – doniczka

2,20 – 3,50

Pierwiosnek (Primula) – doniczka

2,50 – 3,00

Narcyz – doniczka

2,50 – 3,00</table

Ceny hurtowe kwiatów ciętych (opakowanie 20 – 25 sztuk)

Asortyment

w zł za sztukę

Frezja

1,40 – 2,40

Irys

1,00 – 1,20

Róża

0,60 – 5,50

Narcyz

0,80 – 1,20

Tulipan

0,80 – 1,40

Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy SA Bronisze oddany do użytku w 1999 roku jest największym i najnowocześniejszym tego typu obiektem w Europie Środkowo – Wschodniej. Większościowym udziałowcem jest Skarb Państwa (59,3%), producenci i przedsiębiorcy mają 23% akcji. Ponad 850 osób fizycznych i prawnych jest akcjonariuszami. Sprzedaż kwiatów i dodatków kwiatowych odbywa się w dwóch halach o powierzchni ponad 16 tysięcy m 2. Około 220 firm, producentów i dystrybutorów sprzedaje tu kwiaty, akcesoria dekoracyjne oraz dodatki florystyczne. Każdego dnia publikowana jest ceduła cenowa 90 gatunków owoców i warzyw krajowych i importowanych oraz około 40 gatunków kwiatów ciętych i doniczkowych.Umowy najmu na WR-SRH SA ma około 600 najemców. Powierzchnia zabudowana to 35 hektarów z możliwością rozbudowy. Rocznie na teren rynku wjeżdża około 1,5 miliona samochodów.


Małgorzata Skoczewska – doradca WR-SRH SA Bronisze, N

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.