fbpx

Dla Babci i Dziadka i na Walentynki

Już za kilka dni Święto Babci i Dziadka, tymczasem kwiaciarnie czekają na ostatnią chwilę – mówią ogrodnicy, którzy mają pełną, kolorową i pachnącą ofertę.

21 stycznia jest Dniem Babci, a 22 to Święto Dziadków wiedzą o tym wszystkie wnuczęta, tylko właściciele kwiaciarń jakby trochę zapomnieli – żalą się ogrodnicy.
Na Rynku Hurtowym w Broniszach mimo, że kalendarzowa zima w pełni to oferta kwiatowa typowo wiosenna. Tulipany w kilkunastu odmianach, pierwiosnki, hiacynty i krokusy. Zdaniem dostawców kwiatów racjonalni konsumenci poszukują w kwiaciarniach kwiatów doniczkowych, ale nadal niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszą się róże i oczywiście wiosenne tulipany, narcyzy i hiacynty.
Dla amatorów racjonalizmu ogrodnicy mają propozycje zakupu kwiatów wiosennych w doniczkach.
Pan Marek Kozłowski zakłada, że popyt na kwiaty w doniczkach wzrośnie tuż przed Świętem Babci. W ofercie handlowej mam zarówno pierwiosnki (primule) jak i krokusy, żonkile, cyklameny i hiacynty. Najtaniej sprzedawane są pierwiosnki już od 2 złotych, najdroższe są cyklameny do 10,00 złotych za jedną doniczkę. Kwiaciarnie czekają do ostatniej chwili z robieniem zakupów -twierdzi producent. Mam nadzieję, mówi Pan Marek, że od czwartku zacznie się ruch w kwiatach.
Na Rynku Hurtowym w Broniszach tulipany cięte można dostać w kilkudziesięciu odmianach. Za opakowanie tulipanów ciętych (25 sztuk) odbiorca płaci od 20,00 do 35,00 złotych. Zdaniem Adama Grzelaka producenta tulipanów to właśnie tulipany oprócz róż cieszą się największym powodzeniem w tym okresie. Jego zdaniem ogrodnicy – kwiaciarze nie mogą narzekać na pogodę. Wysokie temperatury korzystnie wpływają na zmniejszenie kosztów produkcji w szklarniach., ale mamy konkurencję – żartuje Pan A. Grzelak, skoro w przydomowych ogródkach zaczynają kwitnąć stokrotki.
Ceny kwiatów doniczkowych są takie jak rok temu.

Samasz loteria - baner

Ceny hurtowe kwiatów doniczkowych

Asortyment

w zł za sztukę

Cyklamen – doniczka

5,00 – 10,00

Hiacynt – doniczka (2-3 cebule)

2,50 – 4,00

Krokus – doniczka

2,20 – 3,50

Pierwiosnek (Primula) – doniczka

2,50 – 3,00

Narcyz – doniczka

2,50 – 3,00</table

Ceny hurtowe kwiatów ciętych (opakowanie 20 – 25 sztuk)

Asortyment

w zł za sztukę

Frezja

1,40 – 2,40

Irys

1,00 – 1,20

Róża

0,60 – 5,50

Narcyz

0,80 – 1,20

Tulipan

0,80 – 1,40

Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy SA Bronisze oddany do użytku w 1999 roku jest największym i najnowocześniejszym tego typu obiektem w Europie Środkowo – Wschodniej. Większościowym udziałowcem jest Skarb Państwa (59,3%), producenci i przedsiębiorcy mają 23% akcji. Ponad 850 osób fizycznych i prawnych jest akcjonariuszami. Sprzedaż kwiatów i dodatków kwiatowych odbywa się w dwóch halach o powierzchni ponad 16 tysięcy m 2. Około 220 firm, producentów i dystrybutorów sprzedaje tu kwiaty, akcesoria dekoracyjne oraz dodatki florystyczne. Każdego dnia publikowana jest ceduła cenowa 90 gatunków owoców i warzyw krajowych i importowanych oraz około 40 gatunków kwiatów ciętych i doniczkowych.Umowy najmu na WR-SRH SA ma około 600 najemców. Powierzchnia zabudowana to 35 hektarów z możliwością rozbudowy. Rocznie na teren rynku wjeżdża około 1,5 miliona samochodów.


Małgorzata Skoczewska – doradca WR-SRH SA Bronisze, N

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.