De Heus stawia na rozwój

Firma De Heus Polska w roku 2010 dokonała zakupu firmy Evialis Polska, specjalizującej się w żywieniu zwierząt hodowlanych. W wyniku transakcji firma De Heus Polska nabyła 100% kapitału zakładowego Evialis Polska w całości należącego do firmy Invivo NSA (dawniej Evialis), z zastrzeżeniem zgodności z polskim prawem o ochronie konkurencji.

Zakupiona EvialisPolska działa w dwóch regionach centralnej i północnej Polski. Fabryki firmy znajdują się w Wałczu oraz Iłowie koło Mławy. Zatrudnia ona 80 pracowników. Działa w sektorze produkcji i sprzedaży produktów paszowych dla świń, drobiu, przeżuwaczy i innych gatunków, takich jak gęsi i króliki. Jest wysoko ceniona pod względem marketingowym w sektorze pasz dla drobiu przyzagrodowego. Oprócz aktywności w produkcji i sprzedaży pasz pełnoporcjowych firma posiada doświadczenie w produkcji koncentratów i premiksów paszowych.De Heus zamierza zintegrować działalność produkcyjną i handlową firmy Evialis z własnymi strukturami organizacyjnymi w sposób gwarantujący wysoką efektywność funkcjonowania połączonych firm.
Przejęcie firmy Evialis Polska mieści się w międzynarodowej strategii firmy De Heus, koncentrującej się na silnej lokalnej pozycji rynkowej i wzroście sprzedaży na rynkach o wysokim potencjale rolnym. Polski rynek oferuje takie możliwości, a przejęcie Evialis Polska umożliwi firmie DeHeus Sp. z o.o. dalszy rozwój.

Informacje uzupełniające
De Heus Group jest międzynarodową firmą z wiodącą pozycją w przemyśle żywienia zwierząt hodowlanych. Firma została założona w roku 1911 r. i ma swoje korzenie w Holandii. Od tamtego czasu rozrosła się z regionalnej firmy paszowej do międzynarodowej grupy działającej w 45 krajach Europy, Azji, Bliskiego Wschodu, Afryki i Ameryki Łacińskiej. W wyniku szybkiego wzrostu poza Holandią, DeHeusGroup należy obecnie do 20 światowych liderów wśród dostawców pasz.
W zakładach produkcyjnych należących do grupy wytwarza się ponad 3 mln ton paszy (dane 2009 r.). Obecnie 11 z 30 zakładów znajduje się na terenie Holandii. De Heus produkuje pasze dla zwierząt zgodnie ze standardami systemu jakości GMP+, ponadto partycypuje w programie TrusQFeedSafetyProgramme. W Holandii, DeHeusVoeders zajmuje pozycję lidera w przemyśle paszowym w szczególności ma silną pozycję na rynku żywienia świń, drobiu oraz krów mlecznych.
DeHeus jest obecny na lokalnych rynkach pod nazwami: De Heus sp. z o.o. (Polska), DeHeusa.s.(Czechy), Koudijs Feed (premiksy, koncentraty oraz pasze pełnoporcjowe – export), KoudijsMkorma (Rosja), KoudijsKapo(Egipt), DeHeusFeed (Południowa Afryka) i DeHeusVietnamLLC(Wietnam). DeHeusGroup jest też aktywna na rynku chińskim, posiada strategiczne porozumienie i mniejszościowe udziały w Wellhope Agri-Tech Co. Ltd.
Firma zatrudnia ponad 1 700 osób na świecie z czego 570 w Holandii. Główna siedziba korporacji DeHeus znajduje sie w Ede (NL).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności