fbpx
Strona głównaCenyRynek mięsaCzyżby czekała nas wyraźna poprawa na rynku wieprzowiny?

Czyżby czekała nas wyraźna poprawa na rynku wieprzowiny?

Jak informuje POLPIG, z rynku dochodzą coraz poważniejsze sygnały dotyczące rynku wieprzowiny w II połowie bieżącego roku. Stabilna konsumpcja, spadek cen pasz i wreszcie zmniejszona podaż związana ze spadkiem pogłowia trzody chlewnej mają powodować poprawę sytuacji rynkowej.

– Z powodu upałów coraz mniej tuczników trafia do rzeźni. W Hiszpanii waga rzeźna spadła o 2,5 kg w stosunku do roku ubiegłego, a cena skupu wzrosła o kolejny 1 eurocent. Podobnie Francja podniosła ceny skupu o 1 eurocent. Dania zwiększa wysyłki wieprzowiny do Azji, co tłumaczy wzrost ceny o 3 eurocenty – informuje POLPIG.

Z kolei na małej giełdzie w Niemczech cena żywca wieprzowego skoczyła o 5 eurocentów. Notowania VEZG 3 sierpnia nadal wynosiły 1,85 euro/kg (wbc), jednak dominują optymistyczne nastroje co do dalszego kształtowania się cen.

– Na rynku krajowym zauważalne jest większe zainteresowanie żywcem wieprzowym. Ceny skupu rosną pełzająco z każdym tygodniem. Średnia krajowa w klasie E przekroczyła poziom 9 zł/kg – donosi POLPIG.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.