Cztery nowe wersje, czwarta generacja – Valtra “na piątkę”!

Czwarta generacja ciągników Valtra serii T to całkowicie nowa, zaprojektowana od podstaw konstrukcja. Modele wchodzące w skład nowej serii T dysponują mocą od 155 do 250 KM i momentem obrotowym do 1000 Nm, dzięki czemu mogą wykonywać nawet najbardziej wymagające zadania. Nowe rozwiązania techniczne zdecydowanie ułatwią pracę.

Ciągniki z nowej serii T są dostępne w czterech wersjach: Direct, Versu, Active i HiTech — ostatnia wersja wejdzie do produkcji w przyszłym roku.  Nowe modele Versu, Active i HiTech rewolucjonizują sposób napędu ciągników z przekładnią powershift. Pedał sprzęgła jest używany wyłącznie przy uruchamianiu silnika. Układ powershift ma także unikalne rozwiązania, takie jak funkcja zapobiegania staczaniu się z pochyłości czy asystent hydrauliki, który ułatwia pracę z ładowaczem czołowym.

Inteligentny projekt silnika, większa kabina
Wszystkie ciągniki serii T są napędzanie niezawodnymi silnikami AGCO Power – dwa najmniejsze mają pojemność 6,6 litra, a większe 7,4 litra. Dodatkowo, układ SCR optymalizacja pracy turbosprężarki i silnika zapewniają niskie zużycie paliwa i eliminują potrzebę stosowania układu recyrkulacji spalin albo filtra cząstek stałych.

Najbardziej widocznym elementem ciągników serii T czwartej generacji jest całkowicie nowa kabina: elegancka, przestronna i cicha. Na wysokości fotela operatora, kabina jest teraz o 20 cm szersza od kabiny poprzedniej generacji. Dodatkowa szyba w przedniej części dachu ułatwia pracę z ładowaczem czołowym, a opcjonalna kabina do prac leśnych ma także szybę w tylnej części dachu.
Promień skrętu ciągnika jest niewiarygodnie mały, wynosi zaledwie 5,25 m, nawet z ładowaczem czołowym, przednią osią z zawieszeniem pneumatycznym i przednim TUZ.

Łatwe użytkowanie i niskie koszty eksploatacji
Przy projektowaniu nowych modeli serii T szczególny nacisk położono na łatwość użytkowania i obsługi technicznej. Okresy międzyserwisowe wynoszą 600 godz., a codzienna kontrola poziomu oleju jest łatwa dzięki specjalnym wziernikom. Dostęp do chłodnic i filtrów jest łatwy i nie wymaga używania narzędzi. Oczywiście modele ciagników nowej serii T mogą być także wyposażone w układ prowadzenia satelitarnego AutoGuide i system telemetrii AgCommand.

Nowa Valtra jest śmiała, nowoczesna i stoi ramię w ramię z klientem
Podobnie jak w przypadku wszystkich innych ciągników tej marki, Valtra umożliwia klientom precyzyjny dobór modeli z serii T do indywidualnych potrzeb. Lista rozwiązań i opcji jest ogromna. Dzięki temu klient nie płaci za coś, czego nie potrzebuje, ale wyłącznie za rozwiązania, które będzie wykorzystywać. System realizacji zamówień klientów Valtry gwarantuje, że każdy ciągnik jest fabrycznie wyposażony i przygotowany do pracy w polu, w lesie lub na terenach miejskich.
Więcej o nowych ciagnikach Valtry przeczytasz w najnoszym, grudniowym numerze "Wiadomości Rolniczych Polska".

Renata Struzik, za Adam Wiatroszak VALTRA