fbpx
Strona głównaFirmy i produktyCIECH Sarzyna wprowadza insektycyd zarejestrowany w ponad 40 uprawach

CIECH Sarzyna wprowadza insektycyd zarejestrowany w ponad 40 uprawach

CIECH Sarzyna wprowadza na rynek insektycyd Leptosar 200 SL – zarejestrowany do aplikacji w ponad czterdziestu rodzajach upraw. Skutecznie rozprawi się z takimi szkodnikami jak m.in.: chowacze, mszyce, słodyszek rzepakowy czy zwójki.

Leptosar 200 SL przeznaczony jest do stosowania przez użytkowników profesjonalnych, sprawdzi się także w zastosowaniach małoobszarowych. Swoją skuteczność zawdzięcza acetamiprydowi – znanej i szeroko stosowanej substancji czynnej z grupy neonikotynoidów, znajdującej zastosowanie zarówno w przypadku ochrony upraw rolniczych, roślin sadowniczych, upraw warzyw, jak i szkółek leśnych.

Produkt został opracowany z myślą o zwalczaniu szkodników ssących i gryzących, takich jak m.in.: chowacze, mszyce, słodyszek rzepakowy, pryszczarek kapustnik, skrzypionka zbożowa, omacnica prosowianka, owocówka jabłkóweczka, a także zwójki czy wciornastki. Preparat ten zachowuje wysoką efektywność działania względem szkodników będących w różnych stadiach rozwojowych.

Za sprawą szerokiego okna aplikacji produkt można stosować w różnych fazach rozwojowych plantacji. Leptosar 200 SL posiada rejestrację w ponad 40 rodzajach upraw – w tym m.in. rzepaku, kukurydzy, zbożach, drzewach owocowych czy leśnych roślinach szkółkarskich.

Preparat ma formę koncentratu do sporządzania roztworu wodnego (SL). Na roślinie działa powierzchniowo, wgłębnie i systemicznie. Można go stosować przy użyciu samobieżnych lub ciągnikowych opryskiwaczy polowych, samobieżnych lub ciągnikowych opryskiwaczy sadowniczych, a także opryskiwaczy ręcznych (plecakowych).

Okres od ostatniego zastosowania środka Leptosar 200 SL do dnia zbioru różni się w zależności od rodzaju rośliny uprawnej. W przypadku rzepaku (jarego i ozimego), kukurydzy, gorczycy (białej, czarnej, sarepskiej), lnu zwyczajnego, konopi siewnych, soi, maku lekarskiego, słonecznika zwyczajnego, dyni, żyta (jarego i ozimego), pszenicy twardej, pszenicy orkisz, pszenicy (jarej i ozimej) oraz pszenżyta jarego i ozimego – zachowanie okresu karencji nie jest wymagane. Należy mieć przy tym na uwadze, że w przypadku soi, maku lekarskiego, słonecznika zwyczajnego oraz dyni, preparat Leptosar 200 SL można stosować wyłącznie w uprawach z przeznaczeniem na nasiona (tj. nie na cele spożywcze czy do karmienia zwierząt). Podobnie w przypadku konopi siewnych oraz lnu zwyczajnego – stosowanie produktu należy ograniczyć wyłącznie do upraw z przeznaczeniem na włókno bądź na nasiona.

Ciech Sarzyna opracowała Leptosar 200 SL w ramach realizacji strategii Grupy CIECH na lata 2022-2024. W przypadku segmentu AGRO, strategia ta zakłada m.in. wprowadzanie kolejnych nowości (w tym innowacji) produktowych, a także oferowanie nowoczesnych usług dla rolników, opracowywanych we współpracy z partnerami zewnętrznymi. Do tej pory oferta produktowa firmy była nakierowana przede wszystkim na skuteczną — a przy tym możliwie najbardziej kompleksową — herbicydową i fungicydową ochronę upraw.

Z punktu widzenia Grupy Ciech, biznes agro jest niezwykle istotny – to bowiem drugi pod względem wielkości obszar działalności Grupy (po produkcji sody i soli). Dodatkowo, od kilku lat dynamicznie się on rozwija, zwiększając swoje przychody, udział na polskim rynku (który obecnie wynosi 9 proc.), a także udział eksportu w swojej całkowitej sprzedaży. Aktualnie Grupa Ciech jest obecna ze swoją ofertą środków ochrony roślin w blisko 50 krajach na całym świecie.

3 KOMENTARZE

  1. Ludzie. Jaka nowość! Ta substancja znana od lat w preparacie Mospilan. Może i ten tańszy. Pomyślcie. Jest to jedyna dobra substancja w rzepaku. Stosowanie jej do wszystkiego spowoduje odporność i co potem.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.