Biodevas podbija rynki USA

Biodevas Laboratoires
Biodevas Laboratoires

Przedsiębiorstwo biotechnologiczne Biodevas Laboratoires otworzyło filię w USA. Podstawowym celem amerykańskiej komórki Biodevas jest współpraca z producentami żywności, którzy szukają rozwiązań zmniejszających zastosowanie antybiotyków w hodowli zwierząt.

Biodevas Laboratoires, to znany już na polskim rynku producent specjalizujący się w wytarzaniu naturalnych związków przeznaczonych do ograniczenia stosowania antybiotyków i pestycydów w dziedzinie żywienia zwierząt i produkcji roślinnej. Francuski producent planuje ekspansję na Amerykę Północną oraz Azję. Szef firmy, François Blua uważa, że pozwoli to na zwiększenie sprzedaży o 20 proc. w ciągu najbliższych trzech lat.

Nasze produkty są bardzo dobrze znane we Francji, zyskują też coraz większe uznanie na rynkach europejskich, w tym polskim.powiedział Francois Blua, dyrektor generalny Biodevas Laboratoires.Obecnie 30 proc. naszych wyrobów trafia do odbiorców zagranicznych i jeśli chcemy zwiększać eksport musimy szukać dalej. Szczególnie atrakcyjny jest rynek amerykański, na którym popyt na rozwiązania naturalne jest większy, niż bieżące możliwości dostawców w tym zakresie.

Francuski producent zdecydował się na otwarcie filii w USA dzięki czemu proces rejestracji produktów jest krótszy niż w przypadku organizowania lokalnego kanału dystrybucyjnego. Celem filii Biodevas Laboratoires jest współpraca z takim kontrahentami, jak np. McDonald ’s, którzy szukają sposobów na zmniejszenie pozostałości po antybiotykach w produktach zawierających mięso.

Informacja prasowa: Biodevas Laboratoires