fbpx

Bayer ma nowego dyrektora

Wczoraj tj. 4 października, w Warszawie, odbyła się konferencja prasowa firmy Bayer CropScience. Głównym jej tematem było przedstawienie dziennikarzom nowego dyrektora firmy Bayer na Polskę i Kraje Nadbałtyckie – dr Manfreda Weisera.

Dr Manfred Weiser (na zdjęciu) jest doktorem nauk rolniczych. Funkcję dyrektora firmy Bayer CropScience w Polsce i Krajach Nadbałtyckich objął dokładnie 1 sierpnia 2007 roku. Jak sam żartuje, dzięki doświadczeniom w prowadzeniu samochodu, które zdobył podczas klikuletniego pobytu we Francji, szybko poczuł się w Polsce jak w domu.
– Z pochodzenia jestem Niemcem. W przeszłości mieszkałem i pracowałem przez 8 lat we Francji. Doświadczenia, które tam zebrałem pozwoliły mi zrozumieć styl prowadzenia samochodu w Polsce. Dlatego też, szybko poczułem się jak w domu. W Polsce zafascynowało mnie także tempo rozwoju gospodarczego, co mam okazję obserwować od 10 lat. Mogę zdecydowanie powiedzieć, ze widać tutaj więcej dynamiki rozwoju niż w krajach Zachodniej Europy – powiedział na konferencji M. Weiser.

Dr Weiser jest od 23 lat związany z branżą środków ochrony roślin. Karierę rozpoczynał w firmie Schering AG w Berlinie na stanowisku menadżera ds. herbicydów, następnie pełnił funkcję asystenta zarządu. Przez 4 lata był związany z francuskim oddziałem tej firmy, gdzie zajmował stanowisko dyrektora marketingu działu rolniczego, pracując i mieszkając w Paryżu.

W 1994 rozpoczął pracę w AgrEvo w Niemczech na stanowisku menadżera ds. projektów europejskich. Na kolejne pięć lat związał się z firmą Stefes z siedzibą w Kerpen, w Niemczech. Pełnił tam funkcję dyrektora zarządzającego.

Od 2000 roku kierował zespołem ds. herbicydów w uprawach przemysłowych w firmie Aventis CropScience z siedzibą w Lyonie (Francja), a następnie kontynuował pełnienie tej funkcji w strukturach Bayer Cropscience w Monachium.

Jest żonaty, i ma jedno dziecko. Wolny czas spędza grając w tenisa i golfa.

M. Simiński
Wrp.pl

Bayer - baner
Advertisement
McHale - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×Mandam - baner corner