fbpx
Strona głównaPozostałeBayer ma nowego dyrektora

Bayer ma nowego dyrektora

Wczoraj tj. 4 października, w Warszawie, odbyła się konferencja prasowa firmy Bayer CropScience. Głównym jej tematem było przedstawienie dziennikarzom nowego dyrektora firmy Bayer na Polskę i Kraje Nadbałtyckie – dr Manfreda Weisera.

Dr Manfred Weiser (na zdjęciu) jest doktorem nauk rolniczych. Funkcję dyrektora firmy Bayer CropScience w Polsce i Krajach Nadbałtyckich objął dokładnie 1 sierpnia 2007 roku. Jak sam żartuje, dzięki doświadczeniom w prowadzeniu samochodu, które zdobył podczas klikuletniego pobytu we Francji, szybko poczuł się w Polsce jak w domu.
– Z pochodzenia jestem Niemcem. W przeszłości mieszkałem i pracowałem przez 8 lat we Francji. Doświadczenia, które tam zebrałem pozwoliły mi zrozumieć styl prowadzenia samochodu w Polsce. Dlatego też, szybko poczułem się jak w domu. W Polsce zafascynowało mnie także tempo rozwoju gospodarczego, co mam okazję obserwować od 10 lat. Mogę zdecydowanie powiedzieć, ze widać tutaj więcej dynamiki rozwoju niż w krajach Zachodniej Europy – powiedział na konferencji M. Weiser.

Dr Weiser jest od 23 lat związany z branżą środków ochrony roślin. Karierę rozpoczynał w firmie Schering AG w Berlinie na stanowisku menadżera ds. herbicydów, następnie pełnił funkcję asystenta zarządu. Przez 4 lata był związany z francuskim oddziałem tej firmy, gdzie zajmował stanowisko dyrektora marketingu działu rolniczego, pracując i mieszkając w Paryżu.

W 1994 rozpoczął pracę w AgrEvo w Niemczech na stanowisku menadżera ds. projektów europejskich. Na kolejne pięć lat związał się z firmą Stefes z siedzibą w Kerpen, w Niemczech. Pełnił tam funkcję dyrektora zarządzającego.

Od 2000 roku kierował zespołem ds. herbicydów w uprawach przemysłowych w firmie Aventis CropScience z siedzibą w Lyonie (Francja), a następnie kontynuował pełnienie tej funkcji w strukturach Bayer Cropscience w Monachium.

Jest żonaty, i ma jedno dziecko. Wolny czas spędza grając w tenisa i golfa.

M. Simiński
Wrp.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.