fbpx
Strona głównaFirmy i produktyATLAS: Glazurnicza elita

ATLAS: Glazurnicza elita

Piknik dla glazurników, jaki odbył się 18 lipca br. w Warszawie, był półmetkiem branżowych cyklicznych spotkań, jakie organizuje Polskie Zrzeszenie Płytkarzy i ATLAS. Do tej pory wzięło w nich udział ok. 900 wykonawców. W trakcie pikników odbywają się regionalne eliminacje do III edycji Glazurniczych Mistrzostw Polski, omawiany jest także projekt systemu rekomendacji PZP dla fachowców.

Tym razem w pikniku, który odbył się w podwarszawskim Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Platon, wzięło udział 246 glazurników z województwa mazowieckiego. Konkursowe zadanie, jak zawsze, było niespodzianką. Efektem pracy miało być przestrzenne dzieło, powstałe z połączenia kilku brył geometrycznych, wykonanych z płytek ceramicznych. To doskonała metoda sprawdzenia umiejętności technicznych glazurników – tego, co jak mawia Paweł Królikowski z Polskiego Zrzeszenia Płytkarzy, każdy glazurnik powinien mieć w małym paznokciu. Mimo że zadanie było dość skomplikowane, jury oceniające prace miało niełatwy wybór. Zwycięzcami mazowieckich zmagań zostali: Witold Mocarski (I miejsce), Adam Majcher II miejsce) oraz Marek Towarek i Jerzy Sudak (III miejsce). Ogólnopolski finał rozegra się podczas targów BUDMA 2010, jakie odbędą się w styczniu przyszłego roku.

Podczas spotkania przedstawiony został projekt systemu rekomendacji, opracowany przez PZP. Już niedługo rzemieślnicy będą mogli ubiegać się o certyfikat Wykonawca rekomendowany przez PZP”. Tytuł będzie przyznawany po weryfikacji, przeprowadzonej przez regionalną komisję, która sprawdzać będzie jakość prac wykonywanych przez wnioskodawcę oraz jego referencje. Rekomendacja, udzielana przez PZP, pomoże klientom w wyborze profesjonalnego wykonawcy. Proces przyznawania rekomendacji rozpocznie się w 2010 roku. Do tego czasu – właśnie podczas pikników regionalnych – przeprowadzane są konsultacje w tej sprawie oraz powoływane są regionalne komisje do spraw rekomendacji.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.