Arterie naszego dachu

Zbliża się prawdziwy test szczelności i funkcjonalności naszych dachów. Jesienne deszcze, zimowe opady i wiosenne odwilże mogą wyrządzić duże szkody, dlatego warto zainwestować w wysokiej jakości orynnowane. Nie należy także zapominać o sezonowym przeglądzie…

Właściwe odprowadzenie wody opadowej z połaci dachu zapewni prawidłowo zainstalowany do okapu system orynnowania. Od jego jakości ifachowej instalacji zależy skuteczność zbierania wód opadowych bez kontaktu zelewacją budynku. Nawet najbardziej zaawansowane technologicznie elementy nie będą spełniały swojej funkcji, jeśli zostaną niewłaściwie zamontowane. Gwarancję taką dają systemowe rozwiązania, jak Braas StabiCor, montowane przez odpowiednio wyszkolone ekipy, gdyż nawet drobne błędy wdoborze i montażu orynnowania wpłyną znacząco na jego funkcjonalność. Wybór systemu rynnowego Braas StabiCor daje pewność właściwego dopasowania elementów orynnowania pod względem zarówno funkcjonalnym jak i estetycznym.

– Elementy systemu orynnowania Braas StabiCor wyprodukowane są zwysokoudarowego polichlorku winylu – mówi Przemysław Spych, doradca techniczny Braas. – Materiał ten jest bardzo odporny na działanie promieni UV oraz innych czynników atmosferycznych. Dodatkowo elementy systemu posiadają zamknięte profile wzmacniające na krawędziach rynien, co zapewnia wyjątkową wytrzymałość iodporność na odkształcenia.

System rynnowy Braas StabiCor wyposażony jest w siatki ochronne, które zatrzymują większe elementy, ale orynnowanie trzeba sprawdzać i oczyścić co najmniej dwa razy w roku z piasku, liści i igliwia. Prace konserwacyjne najlepiej zaplanować między innymi na późną jesień, tuż po opadnięciu liści z drzew, aby przygotować rynny na zimę.

– Wyspecjalizowana ekipa dekarska usunie zanieczyszczenia z wnętrza rynien za pomocą specjalnych narzędzi, jakie są dostępne w wyspecjalizowanych sklepach zwyposażeniem dekarskim. Specjalne łopatki do czyszczenia rynien można także spotkać w popularnych marketach z narzędziami i materiałami budowlanymi – tłumaczy Przemysław Spych, doradca techniczny Braas. – Po oczyszczeniu rynien warto przepłukać je wodą, aby usunąć resztki osadów. Przy okazji sprawdzić można prawidłowe spadki rynien, skontrolować można obróbki blacharskie w okapie i usunąć ewentualne usterki. Bardzo istotna jest także kontrola drożności rur spustowych istudzienek kanalizacyjnych.

Regularna konserwacja zapewni właściwy przepływ wody w rynnach, a skuteczność odprowadzania wody opadowej można zwiększyć także innymi elementami jak np. płotkami przeciwśnieżnymi. Warto zadbać o ochronę elewacji przez zaciekami, afundamenty domu, stropy oraz okapy przed groźnym w skutkach zawilgoceniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności