Apel ministra Sawickiego do producentów owoców i warzyw

Unia Europejska przeznaczyła na rekompensaty związane z rosyjskim embargiem 125 mln EUR. Każdy może sięgnąć po te pieniądze. Z pierwszej transzy skorzystało ponad dwanaście tysięcy polskich producentów rolnych. Wszyscy, którzy przeszli weryfikację otrzymają w najbliższych dniach należne im kwoty.

Od wtorku (21.10.2014 r.) możecie wnioskować o pieniądze z następnej transzy. Unijna oferta skierowana jest do producentów pomidorów, marchwi, kapusty, słodkiej papryki, kalafiorów i brokułów głowiastych, ogórków, korniszonów, grzybów z rodzaju Agaricus, jabłek, gruszek, śliwek, owoców miękkich, winogron stołowych.

Każdy, kto dziś wiedziony fałszywymi informacjami lub niewiedzą, oddaje za bezcen swoje produkty, szkodzi nie tylko sobie, ale i wpływa destabilizująco na rynek owoców i warzyw.
Pokażmy, że polscy rolnicy też potrafią umiejętnie korzystać z dobrodziejstwa wspólnotowej polityki rolnej. Dokładną instrukcję jak skorzystać z unijnej pomocy znajdziecie w najbliższej jednostce Agencji Rynku Rolnego lub na stronach internetowych MRiRW http://www.minrol.gov.pl/ i ARR http://arr.gov.pl/.

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marek Sawicki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności