fbpx
Strona głównaPozostałeAndrzel Lepper prostestuje przeciwko "manipulacji faktami"

Andrzel Lepper prostestuje przeciwko “manipulacji faktami”

W związku z dziejszymi i wczorajszymi informacjami w mediach, dotyczącymi mojej nieobecności na rozprawie sądowej w dniu 04.06.07, wyrażam stanowczy protest przeciwko kłamstwu i manipulacji faktami.

Doniesienia w mediach informujące społeczeństwo, że “Lepper pił kawę zamiast przyjść na swój proces” (“Dziennik”), “Nie chciało mu się” (“Trybuna”), “.gdy sąd zajmował się sprawą, on “pił kawę w Ministerstwie Rolnictwa” (“Gazeta Wyborcza”), a także identyczne informacje podawane w programach informacyjnych telewizji publicznej i telewizjach komercyjnych (np. TVN i TVP), są niczym innym, jak dowodem na prowadzoną od miesięcy oszczerczą kampanią, wymierzoną przeciwko mojemu dobremu imieniu, koalicji rządowej i partii, której przewodzę.

Podczas konferencji prasowej, w części przeznaczonej na pytania i odpowiedzi, a nie dziennikarskie “zaczepki”, które traktowałem żartobliwie, na pytanie dlaczego nie byłem w sądzie, odpowiedziałem: (cytat z nagrania konferencji w Ministerstwie Rolnictwa w dniu 4.06.07) “Nie panie redaktorze. Nie dlatego, że mi się nie chciało. Ja skorzystałem z prawa. Jest takie prawo w Polsce. Zgodziłem się na prowadzenie mojej sprawy bez mojego udziału. Ja mogę stawić się w każdej chwili i na każdy temat i składać zeznania w sądzie. To nie jest unikanie. Proces się rozpoczął”. I dalej odpowiadając na zaczepkę, to co pan robił w tym czasie, gdy rozpoczynał się proces, odpowiedziałem żartem, uśmiechając się – “piłem kawę w ministerstwie”, a całkiem poważnie poinformowałem, że prowadziłem posiedzenie Kierownictwa Resortu, na którym, omawiane były zasady kredytowania rolnictwa i współpracy z bankami obsługującymi rolnictwo oraz sprawy związane z przyjęciem przez Komisję Europejską Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013, a także związane z tym tematem sprawy dotyczące rozdysponowania środków.

Nie jest więc prawdą, że “Andrzej Lepper znów postawił się ponad prawem” (“Dziennik”). Prawdą jest, że zgodnie z prawem proces się rozpoczął, że zgodnie z prawem nie musiałem być obecny na rozprawie i że o tym wszystkim poinformowałem podczas wczorajszej konferencji prasowej.

Raz jeszcze stanowczo protestuję, przeciwko kampanii kłamstw i oszczerstw. Media są czwartą władzą, ale nikt ich nie zwolnił od odpowiedzialności za słowo i rzetelnego informowania obywateli. Mam nadzieję, że Rada Etyki Mediów i Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zajmą w tej sprawie stanowisko.

ministerstwo rolnictwa

N

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.