Agrosimex – 20 lat na rynku

Agrosimex to nowoczesne przedsiębiorstwo, zajmujące się dystrybucją środków ochrony roślin, nawozów i akcesoriów ogrodniczych, z 20-letnią historią działalności na polskim rynku. Dzisiaj należy do elitarnego grona największych w Polsce dystrybutorów środków ochrony roślin i z sukcesami pracuje na tę pozycję również w segmencie nawozowym.Firma zlokalizowana jest w rejonie grójecko-wareckim – największym zagłębiu sadowniczym w Polsce, nazywanym także największym sadem Europy”. Stąd bierze się szczególne zainteresowanie firmy segmentem upraw specjalnych – w którym jest niekwestionowanym liderem, ale jej dzisiejszymi odbiorcami są już nie tylko producenci owoców i warzyw, ale także w coraz większym stopniu producenci rolni.

Historia
Agrosimex powstał w 1991 r. w miejscowości Górki k. Mogielnicy. Jest to firma rodzinna, jej założycielami i właścicielami są Wiesława i Leszek Barańscy. Na uwagę zasługuje fakt, że jest to firma z całkowicie polskim kapitałem.
Właściciele od początku postawili na współpracę z uznanymi producentami środków ochrony roślin i nawozów oraz fachową i nowoczesną obsługę klientów. Dzięki licznym inwestycjom systematycznie zwiększała się sprzedaż, poprawiała obsługa, a w konsekwencji poszerzało się grono klientów i terytorium działania. Nadrzędną ideą przedsiębiorstwa stało się wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom rynku i jak najlepsze zaopatrzenie w środki produkcji. Dało to solidne podstawy do ciągłego dynamicznego rozwoju firmy.

Obecnie
Aktualnie w 9 działach firmy Agrosimex oraz w spółkach córkach” pracuje nieco ponad 160 pracowników. Agrosimex posiada własne profesjonalne zaplecze logistyczne – wyspecjalizowane magazyny wysokiego składowania, mogące pomieścić ponad 20 000 palet oraz własną flotę transportową, dostosowaną do przewozu niebezpiecznych substancji i materiałów.
Dzisiaj firma jest w przededniu otwarcia nowego obiektu handlowo-biurowego w Grójcu, w którym znajdzie się także wzorcowy salon sprzedaży środków ochrony roślin, nawozów i akcesoriów dla ogrodnictwa. Na otwarcie czeka również nowy ultra-nowoczesny magazyn w Błoniu – magazyn na miarę XXI wieku – spełniający wszystkie standardy europejskie w zakresie bezpieczeństwa i ochrony środowiska.

Oferta
Aktualna oferta handlowa firmy Agrosimex obejmuje prawie 5,5 tys. pozycji, na które składają się różne asortymenty środków ochrony roślin, środków pomocniczych, nawozów, akcesoriów i sprzętu ogrodniczego, odzieży roboczej i ochronnej, środków ochrony indywidualnej. Firma Agrosimex stawia na produkty jakościowe. Wysoką jakość preparatów gwarantuje współpraca handlowa z czołowymi koncernami chemicznymi. Dobrym przykładem mogą być tutaj dwa fungicydy do ochrony sadów, których producentem jest firma Makhteshim-Agan – Merpan 80 WG i Shavit 72 WG, które otrzymały w 2011 roku certyfikaty jakości Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji: Q (Najwyższa Jakość) i GJ (Gwarantowana Jakość). Coraz bogatszy jest również asortyment markowych narzędzi i akcesoriów ogrodniczych.
Aby uatrakcyjnić ofertę handlową, Agrosimex co roku organizuje liczne promocje, loterie i konkursy dla klientów. Mogą oni ponadto brać udział w organizowanych przez firmę specjalistycznych wyjazdach szkoleniowych do gospodarstw sadowniczych za granicę.

Sprzedaż
Istotnym kanałem dystrybucji produktów oferowanych przez Agrosimex jest sprzedaż hurtowa, realizowana przez centralę w Golianach oraz dwa oddziały – w Błoniu i Warce. Przez nie firma dostarcza towar do hurtowni i sklepów na terenie całej Polski.
Sprzedaż detaliczna w regionie bezpośredniego działania firmy oparta jest na własnej sieci handlowej (24 sklepy detaliczne) oraz sklepach patronackich (28).
Ważnym elementem w komunikacji z klientami jest systematycznie aktualizowana strona internetowa: www.agrosimex.pl.

Targi, nagrody
Co roku firma Agrosimex obecna jest na najważniejszych imprezach targowych i wystawienniczych w branży. Od lat organizuje konferencje i sympozja dla swoich klientów, a w 2011 roku podjęła się nawet organizacji dużego przedsięwzięcia, jakim były Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW w EXPO XXI w Warszawie.
Agrosimex od lat zaangażowany jest w lokalną działalność społeczną, o czym świadczą liczne nagrody i dyplomy. Firma jest również wielokrotnym laureatem nagrody dziennika Puls Biznesu – “Gazele Biznesu”, przyznawanej najprężniej rozwijającym się firmom.
Produkty bezpośrednio importowane i oferowane przez firmę uzyskują prestiżowe nagrody i wyróżnienia. Dobrym przykładem może być tutaj np. nawóz do poprawy żyzności gleby Rosahumus, który otrzymał w 2010 roku Zielony Laur Konsumenta i wyróżniony został Firmowym Hitem Roku Raportu Rolnego, a w 2011 dyplomem na Targach Agrotech w Kielcach. Ze środków ochrony roślin warto wspomnieć o nowatorskim biofungicydzie Timorex Gold 24 EC – wyróżnionym Top-Innowcją 2011 Biznesu Ogrodniczego.

Nowe projekty
Firma konsekwentnie inwestuje w rozwój nowych projektów realizowanych na rzecz swoich klientów. W 2006 roku zaczął funkcjonować system sygnalizacji infekcji parcha jabłoni INFOKARTA, adresowany do sadowników, funkcjonujący na bazie komunikacji sms-owej. Realizowany jest on w oparciu o stacje pogodowe i-Metos, sporetrapy i pułapki do odłowu szkodników owadzich.
Rok 2011 przyniósł kolejne nowe inicjatywy. Powstał portal sadowniczy www.doradztwosadownicze.pl, rozpoczęto realizację cyklicznych audycji Kwadrans Ogrodnika w regionalnym Radiu Mazowsze. Oba te projekty prowadzone są w ramach Zintegrowanego Systemu Doradztwa firmy Agrosimex dla sadowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności