fbpx
Strona głównaPozostałeAgritechnica 2007 - to warto zobaczyć

Agritechnica 2007 – to warto zobaczyć

Ponad 1900 wystawców z 34 krajów i 250 tys. zwiedzających. Liczby te świadczą o ogromie wystawy Agritechnica, którą organizuje Niemieckie Towarzystwo Rolnicze DLG w Hanowerze. Jak co roku, na miesiąc przed rozpoczęciem tej największej na świecie wystawy techniki rolniczej, zorganizowano konferencję prasową w Getyndze (koło Hanoweru). Dzięki temu już dziś możemy zdradzić kilka szczegółów na temat tego wielkiego wydarzenia.

Konferencja była zorganizowana na światowym poziomie. Oprócz informacji ze strony DLG, w Getyndze pojawili się również przedstawiciele kilkudziesięciu firm, którzy opowiadali o nowościach, które będą miały swoją premierę właśnie na Agrotechnice. Tu lekcja dla polskich organizatorów tego typu imprez. Szkoda, że w Polsce nie organizuje się takich spotkań na kilka tygodni przez imprezą, tak by bliżej zapoznać dziennikarzy (szczególnie z zagranicy) o szczegółach danego wydarzenia. A jest to niewątpliwie ogromna promocja.

<img src=http://www.wrpnowe.home.pl/fotomoje/IMG_3427.JPG align=right width=200

Wystawa w Hanowerze, to największa wystawa sprzętu rolniczego na świecie. W 2005 roku, a więc podczas ostatniej edycji, wystawą zwiedziło ponad 260 tysięcy osób. Trzeba jednak pamiętać, że wstęp jest płatny. W tegorocznej edycji o prawie 25% rośnie ilość wystawców, którzy zaprezentują swoje produkty. Zwiększy się także obszar wystawienniczy. Pojawią się trzy nowe pawilony. Jest już tradycją, że targi Agritechnica, są miejscem światowych premier nowości. Tak będzie i w tym roku. Nowe produkty zaprezentują światowej klasy koncerny jak John Deere (nowa linia ciągników 6030 i kombajnów serii T i W), New Holland zmodyfikowane serie T 7000 i T 6000. Nowe modele ciągników o mniejszej mocy serii N, które trafią do Polski w drugim kwartale 2008 roku, zaprezentuje Valtra.

Wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem zagranicznych wystawców. Większość spośród 827 przedsiębiorstw zagranicznych (w roku 2005 było 516 przedsiębiorstw) pochodzi z Włoch (271), Niderlandów (74), Austrii (53), Francji (50), Turcji (49), Danii (34), Wielkiej Brytanii (32) i Hiszpanii (32). Zwraca uwagę większa o 100 procent ilość wystawców z Włoch oraz niespotykane dotychczas w takiej mierze zainteresowanie wystawą Agritechnica tureckich producentów traktorów i techniki rolniczej. Cieszy też duży udział z Polski (18 wystawców), Czech (15) i Chin (12).
<img src=http://www.wrpnowe.home.pl/fotomoje/AT05_094.JPG align=left width=200

Niemal cała branża techniki rolniczej wykorzysta okazję, jaką daje im wystawa Agritechnica, aby przedstawić na swoich stoiskach koncepcje rozwiązań i innowacje w produkcji, przetwarzaniu i logistyce bioenergii. Oprócz tego specjaliści z całej dziedziny bioenergii zaprezentują w zogniskowany sposób swoje najnowsze rozwiązania w Centrum Bioenergii”. Uwagę przyciągnie też “Łańcuch kreowania wartości rynkowej drewna”. DLG we współpracy z Kuratorium Prac Leśnych i Techniki Leśnej (KWF) będzie codziennie demonstrować na żywo poszczególne kroki w procesie produkcji i wykorzystania zrębków drzewnych: rozdrabnianie, suszenie i spalanie. Przy tym po raz pierwszy pokazane będzie na żywo uzyskiwanie drewna energetycznego.

Nie zabraknie także teorii. Przedstawiciele nauki, doradztwa, przemysłu i praktycznego rolnictwa przedstawiać będą codziennie aktualne trendy i ważne nowości w interesujących tematach branży na pięciu forach, zorganizowanych na terenie wystawy. Tematami forów będą: Uprawa roli na świecie (hala 11 stoisko A11-A02), Technika (hala 16, stoisko F41), Kultury specjalne, rolnictwo ekologiczne, nawadnianie, hodowla roślin (hala 12, stoisko F 38), Bioenergia (hala 27, stoisko) K 17) oraz Las i Drewno (hala 27, stoisko G 56).

Nie zapomniano także o młodzieży. Dla młodych rolników wyodrębniono “Young Farmer Day” (Dzień młodego rolnika), który zakończy się uroczystą kolacją. Wstęp dla studentów (również z Polski jest bezpłatny). Udział w wystawie zapowiedziało ok. 1000 rolników z Polski.

Wystawa rozpoczyna się 13 listopada i potrwa do 17 listopada. W dniach 11 i 12 listopada odbędą się tzw. Ekskluzywne dni, w których przedstawiciele prasy będą mogli zwiedzić wystawę i porozmawiać z przedstawicielami firm, bez udziału zwiedzających. Już dziś zapraszamy na relację z Agritechnica 2007 na wrp.pl oraz w gazecie (grudniowe wydanie) Wiadomości Rolnicze Polska.

M. Simiński
Wrp.pl
redakcja@wrp.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.