fbpx

Agritechnica 2007 – to warto zobaczyć

Ponad 1900 wystawców z 34 krajów i 250 tys. zwiedzających. Liczby te świadczą o ogromie wystawy Agritechnica, którą organizuje Niemieckie Towarzystwo Rolnicze DLG w Hanowerze. Jak co roku, na miesiąc przed rozpoczęciem tej największej na świecie wystawy techniki rolniczej, zorganizowano konferencję prasową w Getyndze (koło Hanoweru). Dzięki temu już dziś możemy zdradzić kilka szczegółów na temat tego wielkiego wydarzenia.

Konferencja była zorganizowana na światowym poziomie. Oprócz informacji ze strony DLG, w Getyndze pojawili się również przedstawiciele kilkudziesięciu firm, którzy opowiadali o nowościach, które będą miały swoją premierę właśnie na Agrotechnice. Tu lekcja dla polskich organizatorów tego typu imprez. Szkoda, że w Polsce nie organizuje się takich spotkań na kilka tygodni przez imprezą, tak by bliżej zapoznać dziennikarzy (szczególnie z zagranicy) o szczegółach danego wydarzenia. A jest to niewątpliwie ogromna promocja.

<img src=http://www.wrpnowe.home.pl/fotomoje/IMG_3427.JPG align=right width=200

Wystawa w Hanowerze, to największa wystawa sprzętu rolniczego na świecie. W 2005 roku, a więc podczas ostatniej edycji, wystawą zwiedziło ponad 260 tysięcy osób. Trzeba jednak pamiętać, że wstęp jest płatny. W tegorocznej edycji o prawie 25% rośnie ilość wystawców, którzy zaprezentują swoje produkty. Zwiększy się także obszar wystawienniczy. Pojawią się trzy nowe pawilony. Jest już tradycją, że targi Agritechnica, są miejscem światowych premier nowości. Tak będzie i w tym roku. Nowe produkty zaprezentują światowej klasy koncerny jak John Deere (nowa linia ciągników 6030 i kombajnów serii T i W), New Holland zmodyfikowane serie T 7000 i T 6000. Nowe modele ciągników o mniejszej mocy serii N, które trafią do Polski w drugim kwartale 2008 roku, zaprezentuje Valtra.

Wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem zagranicznych wystawców. Większość spośród 827 przedsiębiorstw zagranicznych (w roku 2005 było 516 przedsiębiorstw) pochodzi z Włoch (271), Niderlandów (74), Austrii (53), Francji (50), Turcji (49), Danii (34), Wielkiej Brytanii (32) i Hiszpanii (32). Zwraca uwagę większa o 100 procent ilość wystawców z Włoch oraz niespotykane dotychczas w takiej mierze zainteresowanie wystawą Agritechnica tureckich producentów traktorów i techniki rolniczej. Cieszy też duży udział z Polski (18 wystawców), Czech (15) i Chin (12).
<img src=http://www.wrpnowe.home.pl/fotomoje/AT05_094.JPG align=left width=200

Niemal cała branża techniki rolniczej wykorzysta okazję, jaką daje im wystawa Agritechnica, aby przedstawić na swoich stoiskach koncepcje rozwiązań i innowacje w produkcji, przetwarzaniu i logistyce bioenergii. Oprócz tego specjaliści z całej dziedziny bioenergii zaprezentują w zogniskowany sposób swoje najnowsze rozwiązania w Centrum Bioenergii”. Uwagę przyciągnie też “Łańcuch kreowania wartości rynkowej drewna”. DLG we współpracy z Kuratorium Prac Leśnych i Techniki Leśnej (KWF) będzie codziennie demonstrować na żywo poszczególne kroki w procesie produkcji i wykorzystania zrębków drzewnych: rozdrabnianie, suszenie i spalanie. Przy tym po raz pierwszy pokazane będzie na żywo uzyskiwanie drewna energetycznego.

Nie zabraknie także teorii. Przedstawiciele nauki, doradztwa, przemysłu i praktycznego rolnictwa przedstawiać będą codziennie aktualne trendy i ważne nowości w interesujących tematach branży na pięciu forach, zorganizowanych na terenie wystawy. Tematami forów będą: Uprawa roli na świecie (hala 11 stoisko A11-A02), Technika (hala 16, stoisko F41), Kultury specjalne, rolnictwo ekologiczne, nawadnianie, hodowla roślin (hala 12, stoisko F 38), Bioenergia (hala 27, stoisko) K 17) oraz Las i Drewno (hala 27, stoisko G 56).

Nie zapomniano także o młodzieży. Dla młodych rolników wyodrębniono “Young Farmer Day” (Dzień młodego rolnika), który zakończy się uroczystą kolacją. Wstęp dla studentów (również z Polski jest bezpłatny). Udział w wystawie zapowiedziało ok. 1000 rolników z Polski.

Wystawa rozpoczyna się 13 listopada i potrwa do 17 listopada. W dniach 11 i 12 listopada odbędą się tzw. Ekskluzywne dni, w których przedstawiciele prasy będą mogli zwiedzić wystawę i porozmawiać z przedstawicielami firm, bez udziału zwiedzających. Już dziś zapraszamy na relację z Agritechnica 2007 na wrp.pl oraz w gazecie (grudniowe wydanie) Wiadomości Rolnicze Polska.

M. Simiński
Wrp.pl
redakcja@wrp.pl

Bayer - baner
Advertisement
McHale - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×Mandam - baner corner