90 megawatów z morskiej bryzy

RWE otworzyło największą w Walii Morską Farmę Wiatrową Rhyl Flats o mocy nominalnej 90 MW. Inwestycja trwała 14 miesięcy, a na obszarze nieco ponad 10 kilometrów kwadratowych zainstalowano w sumie 25 turbin wiatrowych o mocy 3,6 MW każda. To największa w Walii elektrownia wytwarzająca prąd ze źródeł odnawialnych, usytuowana w zatoce Liverpool, pięć mil od północnego wybrzeża Walii.

Budowa części morskiej Rhyl Flats rozpoczęła się w kwietniu 2008 roku. Słupy fundamentowe postawiono na dnie morza na głębokości około 15 metrów. Z mocą zainstalowaną 90 MW, Rhyl Flats jest największą w Walii elektrownią wytwarzającą prąd ze źródeł odnawialnych.

RWE Innogy jest jedną z najszybciej rozwijających się firm z sektora odnawialnych źródeł energii w Europie. W szybkim tempie prowadzimy nasze prace nad rozwojem niekonwencjonalnych źródeł energii. Dlatego też do 2020 r. zamierzamy zrealizować przedsięwzięcia zapewniające – w sumie 10 000 MW, w które zainwestujemy miliard euro rocznie” – powiedział dr Juergen Grossmann, prezes RWE AG.

Informacje dodatkowe:
RWE Innogy planuje promowanie wytwarzania energii w morskich elektrowniach wiatrowych także w Europie kontynentalnej. W Belgii firma uczestniczy w budowie Farmy Wiatrowej Thornton Bank, której pierwszą część, wytwarzającą moc 30 MW, już podłączono do systemu energetycznego. RWE Innogy aktualnie buduje dwie farmy wiatrowe na Morzu Północnym u wybrzeży Niemiec, o mocach zainstalowanych wynoszących 300 i 950 MW. RWE Innogy inwestuje rocznie około miliarda euro w rozwój technologii wytwarzania energii odnawialnej w Europie. Około 70% z tych środków jest przeznaczane na budowę nabrzeżnych i morskich farm wiatrowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności