65 lat – słuszny wiek

Hodowla Roślin Strzelce – Grupa IHAR obchodzi w tym roku podwójny jubileusz. 65-lecie Hodowli Roślin Strzelce, oraz 10-lecie istnienia w obecnej formie organizacyjnej. Obchody zbiegły się z Dniami Pola, organizowanymi jak co roku przez HR Strzelce.

Jak co roku, plantatorzy, naukowcy, dziennikarze i wszyscy zainteresowani tematem spotkali się 17 czerwca na poletkach doświadczalnych Hodowli Roślin Strzelce.

Warto nadmienić, że cała część demonstracyjna przygotowana była we współpracy z firmą chemiczną BASF. Na poletkach oglądać można było ponad 100 odmian roślin. Oprócz zbóż, prezentacja zawierała również bobik, orkisz, len, soję, rzepak i po raz pierwszy w tym roku ziemniaki z HR Zamarte, oraz najnowsze odmiany kukurydzy z HR Smolice.
Poletka były doskonale przygotowane do wizytacji. Tak położenie, jak również utrzymanie zasługuje na pochwałę. Karty upraw były dostępne przy samych uprawach. Odpowiedzi na pytania zainteresowanych udzielali pracownicy HR Strzelce oraz specjaliści BASF.
Cokolwiek by nie mówić, to na pokaz przyjechało ponad 1000 osób. Tak duża frekwencja, na bądź co bądź lokalnej imprezie, to dowód na to, że techniczne spotkania regionalne, mają większy sens niż ogólnopolskie targi. Dają większy wgląd w istotę problemu, są bardziej kameralne, a ponadto, budują wzajemne relacje między organizatorami a zwiedzającymi. W tym wypadku HR Strzelce i BASF udowodniły, że siła leży w tradycji i nowoczesności zarazem.