21 polskich firm na EuroTier

EuroTier 2012 w Hanowerze ponownie bije rekordy. 2.336 wystawców z 51 krajów w tym 21 z Polski wystawia się w tym roku podczas targów Euro Tier w Hannowerze.

EuroTier to wystawa międzynarodowa, która odbyła się co dwa lata w Hanowerze. Targi zdobywają coraz to wieksze uznane zarówno wsród wystaców jak i zwiedzających. Wystawa koncentruje się przede wszystkim na sprzęcie do produkcji zwierzęcej, produkcji mięsa i mleka,drobiu a także na produkcji bioenergii.
W tym roku wystawa odbedzie sie od 13 do 16 listopada. Według organizatora DLG (Niemieckie Towarzystwo Rolnicze), tego rodzaju wystawa o powierzchni 245.000 metrów kwadratowych jest największą wystawą na świecie.
2.336 wystawców to rekordowa liczba zarejestrowanych firm, z których 1.137 wystawców pochodzi z 50 różnych krajów, w tym z Poski 21 firm.

Z 10 na 16 hal
EuroTier 2012 rośnie. Wystawa z 2010 do 2012 wzrosła z 10 do 16 hal, a powierzchnia wystawiennicza wynosi obecnie 24 ha.
Obecnie jest już zarejestrownych ponad 300 nowości, które zostały wybrane przez niezależny komitet złożony z rolników, doradców i producentów z Anglii, Szwajcarii i Niemiec. Nowości te otrzymają złote lub srebrne medal na wystawie w Hanowerze. Listę zarejestrowanych nowości przedstawimi już w njbliższym terminie.
Podczas targów EuroTier 2012 odbywają się rwnież targi bioenergii. W tym roku wysta zwizana z bioenergią została zwiększona z dwóch do trzech hal, o łącznej powierzchni 35.000 metrów kwadratowych. W tym roku zarejestrowało się z tej dziedziny 450 wystawców i jest to wzrost o 15 procent w porównaniu do 2010.
-Całkowity wzrost wystawców sięgnął 22 procent w porównaniu do EuroTier 2010. Liczba wystawców spoza Niemiec wzrosła z 778 do 1137 w tym roku i stanowi ona prawie 50 procent ogólnej liczby wystawców. W 2010 r. targi zajmowały 10 hal, zaś w tym roku zajęły 16 hal, powiedział dr Karl Schlosser, dyrektor projektu EuroTier, na konferencji prasowej w Getyndze w środę 19 września.

Umiarkowany wzrat chęci inwestycjnych.
DLG Trend Monitor, która nieustannie monitoruje 3.800 rolników, wywnoskowała, że inwestycje w rolnictwie związane bedą z automatyzacją inwentarza zwierzęcego.
– Wzrost popytu na podukty rolne w ciągu ostatnich trzech lat na rynkach światowych doprowadziły do wzrstu cen produktów rolnych. Istnieje rosnące zapotrzebowanie na prawie wszystkich produktów rolne a tym samym umiarkowanie wzrasta apetyt inwestycyjny, powiedział dr Reinhard Grandke, prezes EuroTier, na środoej konferencji prasowej w Getyndze.
W głównych europejskich krajach rolniczych, takich jak Niemcy, Francja, Hiszpania i Polska oserwuje się coraz to większe wzajemne nasladowictwo, inwestowanie w gospodarstwa oraz zwikszenie automatyzacji.
DLG Trend Monitor zapytał rolników z różnych krajach europejskich na temat ich planów dotyczących inwestycji w przyszłości. Odpowiedzi były bardzo jasne, a badania wykazały, że skłonność do inwestowania w Europie dotyczą głownie inwestycji w grupy produceckie, zakupu większej ilosci ziemi lub nabycia kilku gospodarstw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności