180 mln dla popegeerowskich osiedli

Agencja Nieruchomości Rolnych uruchomiła Program Pomocy Środowiskom Popegeerowskim” – poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej Marek Sawicki, minister rolnictwa. W ramach tego, jeszcze w tym roku, do gmin oraz spółdzielni, które posiadają osiedla robotnicze po byłych PGR-ach, może trafić ponad 66 mln zł w ramach bezzwrotnych dotacji.”

O jednorazową, bezzwrotną dotację w wysokości 300 tys. zł, będą mogły się ubiegać gminy i spółdzielnie, które przejęły lub przejmą nieodpłatnie z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa zamieszkałe lokale oraz budynki i urządzenia infrastruktury technicznej bez uprzedniego doprowadzenia ich do należytego stanu technicznego” – informuje Grażyna Kapelko z ANR. Przyznana dotacja może być wykorzystana tylko na wykonanie zadań remonotowo – budowlanych.

Gminy zainteresowane uzyskaniem pomocy powinny składać wnioski do 16 oddziałów terenowych i filii Agencji – właściwych pod względem terytorialnym.

Budżet Programu, który potrwa 3 lata, wynosi 180 mln zł. W 2009 r. na tę formę wsparcia Agencja wydatkuje kwotę 66,5 mln zł, a prognoza planu finansowego na 2010 r. przewiduje na ten cel wydatki w wysokości 63,3 mln zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności